Promovuesi i boksit, Eddie Hearn, nuk ka mundur ta fshehë gëzimin pasi klienti i tij, Anthony Joshua, i riktheu titujt e botës në kategorinë e peshave të rënda.

“Planet e të ardhmes janë që të festojmë dhe të festojmë shumë. Ky njeri është përgjegjës për rritjen e boksit britanik. Ai e ka fituar titullin pas 16 meçes dhe i unifikoi rripat pas 19 duelesh”.

“Thanë që nuk mund të kthehej, ai u turpërua në Madison Square Garden (në New York në muajin qershor), thoshin se ishin vetëm elozhe. Por, ai është kthyer”.

(Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

“U kritikuam që erdhëm këtu, pritja që morëm nga njerëzit dhe vizioni që kanë për boksin këtu, është i jashtëzakonshëm”.

“Nuk do të flasim për boksierët tjerë, ai është mbreti”, është shprehur Hearn pas triumfit të Joshuas. /Telegrafi/

(Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)