Kanë përfunduar edhe ndeshjet e fundit të 1/8-tës së Digitalb Kupës së Kosovës dhe tashmë dihen ekipet çerekfinaliste.

Gjatë ditës janë zhvilluar katër ndeshjet e fundit për 1/8-tën e Kupës së Kosova dhe ndeshjet kanë përfunduar pa befasi, përveç njërit takim.

Prishtina ka arritur të triumfojë minimalisht 1-0 ndaj Arbërisë së Dobrajës falë golit nga penalltia të Meriton Korenicës.

Gjilani ka mposhtur me rezultat të thëllë 6-1 ekipin e 2 Korrikut dhe golat u shënuan nga Fiton Hajdari (8′), Fjoart Jonuzi (22′), Tomislav Busic (33′, 40′), Gerhard Progni (45′) dhe Qëdrim Dautaj (65′) për vendasit, ndërsa Arbnor Shala (18′) për mysafirët.

Kupa e Kosovës: Ballkani eliminon Trepçën '89, Feronikeli fiton me lehtësi ndaj A&N Kupa e Kosovës: Ballkani eliminon Trepçën '89, Feronikeli fiton me lehtësi ndaj A&N

Në takimin tjetër në mes të Lirisë dhe Ferizajt, fitore shënuan prizrenasit me rezultat 1-0 duke shkaktuar befasinë e kësaj gjiroje.

Ndeshja në mes të Trepçës dhe Vushtrrisë përfundoi me fitoren e mysafirëve me rezultat 4-2 duke bërë që vushtrriasit të kalojnë tutje.

Dje (e shtunë) kualifikimin tutje e siguruan edhe Feronikeli, Ballkani, Drenica dhe Dukagjini. /Telegrafi/