LAJMI I FUNDIT:

Prishtina fiton ndaj Yllit me 20 pikë dallim

Prishtina fiton ndaj Yllit me 20 pikë dallim
photo by: @Shpend Ahmeti

Sigal Prishtina ka mundur kampionin e Kosovës, Golden Eagle Yllin me shifrat 74:54 (21:19, 25:11, 14:14, 14:10), në ndeshjen e fundit të javës së 23-të të Prince Caffe Superligës.

Reklama

Çereku i parë ishte kryesisht i barabartë, ku mysafirët edhe pse e nisën me 0:5, nuk mund të shkëputeshin në rezultat dhe kjo pjesë përfundon 21:19.

Por, prishtinasit filluan të shkëputen në periudhën e dytë, ku kishin epërsi në 15 pikë, 40:25, madje shkuan në pushim me rezultat të lartë, 46:30.

Bardhekaltrit vazhduan me lojë të mirë në periodën e tretë, duke thelluar epërsinë në 21 pikë, 54:33, ndërsa shifrat pas 30 minutash ishin 60:44.

Në dhjetë minutat e fundit nuk kishte ndonjë dallim të madh dhe Sigal Prishtina triumfoi me 20 pikë dallim, 74:54.

Më i miri te vendasit ishte Dardan Berisha me 27 pikë, kurse te mysafirët Chris Harris me nëntë pikë e tetë kërcime.

Të dy skuadrat kanë nga 17 fitore e gjashtë humbje.