LAJMI I FUNDIT:

Prishtina fiton bindshëm ndaj Pejës

Prishtina fiton bindshëm ndaj Pejës

Sigal Prishtina fitoi bindshëm në derbin e rivalëve të vjetër, ndaj Pejës me rezultat 83:45 (15:13, 24:13, 28:4, 16:15), në ndeshjen e mbetur të javës së 15-të të Prince Caffe Superligës.

Reklama

Vetëm çereku i parë i ndeshjes ishte i barabartë, ku asnjëra skuadër nuk arrinte shkëputje të madhe dhe përfundoi 15:13.

Por, nga periudha e dytë prishtinasit ishin më të mirë, duke u shkëputur dhe në fund triumfuar bindshëm. Kryeqytetasit në këtë pjesë kishin epërsi të lehtë dhe më pas e ngritën, duke shkuar në pushim me shifrat 39:26.

Në periodën e tretë dominuan totalisht dhe bënë dallimin e madh, ndërsa pejanët assesi të gjenin lojën e tyre dhe për dhjetë minuta shënuan vetëm katër pikë, ku rezultati pas 30 minutash ishte 67:30.

Në dhjetë minutat nuk kishte ndonjë dallim të madh dhe Sigal Prishtina triumfoi bindshëm 83:45.

Më i miri i ndeshjes ishte Dustin Thomas i Sigal Prishtinës me 27 pikë e 12 kërcime.

Tani të dy skuadrat kanë nga 12 fitore e pesë humbje.

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori