Prishtina e dominon Rahovecin, fiton aktin e parë final

Z Mobile Prishtina ka arritur të shënojë fitore në ndeshjen e parë finale ndaj Rahovecit me rezultat 110:82.

Kryeqytetasit e kanë nisur furishëm takimin duke triumfuar në çerekun e parë me rezultat 32:18.

Edhe në çerekun e dytë ishin më të mirë, duke fituar 28:15, ku pjesa e parë u mbyll 60:32.

Ky rezultat tregon dominimin e Prishtinës në këtë ndeshje, sidomos në pjesën e parë.

Pjesën e dytë epërsia e Prishtinës kundrejt Rahovecit rritej.

Prishtina e fitoi edhe çerekun e tretë, për ta konfirmuar fitoren.

Krejt çka bën vreshtarët në fund ishin ta zbusnin epërsinë që në disa raste ishte edhe mbi 30 pikë.

Në fund ndeshja u mbyll rezultat 110:82.

Prishtina në këtë ndeshje i aktivizoi të gjithë lojtarët që i kishte në listë, duke iu dhënë mundësi që ta shijojnë finalen.

Dardan Berisha ishte më i dalluari nga Prishtina në këtë ndeshje me 20 pikë. Pas tij paraqitje të mirë kishin edhe Mikaile Tmusic me 18 pikë dhe Edo Azemi me 14 pikë.

Te Rahoveci më i dalluari ishte Deshon Jeffery Minnis me 30 pikë. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit