Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjen për vdekjen e producentes Vjosa Berisha.

Në një deklaratë të bërë, ajo tha se Berisha ishte model i gruas së guximshme e stoike.

Osmani tutje thekson se regjisorja e njohur ka dhënë një kontribut të madh në industrinë e filmit.

Më poshtë ua sjellim deklaratën e plotë:

“Me dhimbje të thellë pranova lajmin për ikjen e hershme të producentes së filmave, znj.Vjosa Berisha.

Ajo ishte jo vetëm një profesioniste e shquar, por edhe model i gruas së guximshme e stoike, ndaj e tillë do të mbetet në kujtesën tonë.

Kontributi i saj në industrinë e filmit është i çmuar. Ajo la pas një festival filmi, të cilin e bashkëthemeloi dhe i cili do të mbetet simbol me të cilën do ta kujtojmë përherë.

Ju përcjell ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes, miqve dhe komunitetit kulturor!

Në këto çaste të vështira për ju, bashkëndjej me Familjen Berisha!

I përhershëm qoftë kujtimi për znj.Vjosa Berisha”. /Telegrafi/

Foto: Screenshot/Instagram