Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, ka njoftuar se treshja e sulmit të Ballkanit do të luajë në Superligën e Turqisë sezonin e ardhshëm.

Jetmir Topalli pas disa ditësh e ka përmbyllur transferimin e tij te Yeni Malatyaspor, duke u prezantuar në këtë klubi.

Madje ai i ka filluar edhe përgatitjet me klubin turk, tash e disa ditë.

Tani ishte radha e Blend Baftiu dhe Arbër Hoxhës, që të gjejnë klube të reja, pas shkëlqimi që kishin me fanellën e Ballkanit.

Dyshja vetëm kanë arritur marrëveshje me Alanyaspor dhe javën e ardhshme pritet të mbyllet gjithçka.

Arbër Hoxha afër zyrtarizimit si lojtar i Alanyasporit, detaje nga marrëveshja Arbër Hoxha afër zyrtarizimit si lojtar i Alanyasporit, detaje nga marrëveshja

Lajmin e ka konfirmuar edhe presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, me një postim në rrjetet sociale.

“Të 3 musketarët tanë. Pas shumë e shumë pyetjeve nga opinioni i gjerë dhe nga gazetarë të ndryshëm po ju lajmërohem hapur. Po është e vërtetë, që të tre super djelmoshat po ikin në Superligën Turke, gjatë javës së ardhshme gjithçka do të dihet 100%”.

Blend Baftiu drejt transferimit në Turqi, pas Fenerbahces në garë futet edhe një skuadër nga Superliga Blend Baftiu drejt transferimit në Turqi, pas Fenerbahces në garë futet edhe një skuadër nga Superliga

“Me dëshirën time këta të 3 luan i kisha mbajt në Ballkan deri në pension, por duhet t’i përkrahim me të gjitha forcat tona që ëndrrat e tyre mos te mbesin veç “ëndërr” , edhe nëse nuk ndonjëherë nuk na bije mirë. Me punë, vullnet e sinqeritet arrihet gjithçka”.

“Faleminderit luana, pa dyshim se do të na bëni krenar të gjithë Kosovën. Ballkani shtëpi e talenteve”, thuhet në njoftimin e Kabashit. /Telegrafi/