LAJMI I FUNDIT:

Policia kap mbi 90 kilogramë drogë, Sveçla: Do të shkatërrojmë çdo grup të organizuar kriminal

Policia kap mbi 90 kilogramë drogë, Sveçla: Do të shkatërrojmë çdo grup të organizuar kriminal

Policia e Kosovës ka kapur mbi 90 kilogramë drogë e llojit marihuanë dhe janë arrestuan dy persona.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla.

Ai ka thënë se nuk do të bëjnë asnjë kompromis për asnjë individ dhe do të shkatërrojnë çdo grup të organizuar kriminal të cilët po trafikojnë apo po kultivojnë drogë në Kosovë.

Sveçla shtoi se shqetësimi i qytetarëve për përhapjen e përdorimit të llojeve të ndryshme të drogave, sidomos nga fëmijët, është thirrje për institucionet që të punojnë dhe luftojnë pakompromis grupet kriminale.

“Kjo është vazhdimësi e angazhimit tonë të përbashkët në luftën kundër narkotikëve që po zhvillohet me sukses në tërë territorin e Republikës së Kosovës. Mirënjohje për të gjithë zyrtarët e angazhuar maksimalisht në këtë drejtim, për të shkatërruar grupet kriminale dhe për të bërë vendin tonë të sigurt për të gjithë”.

Reklama

“Porosia është e qartë: Nuk do të bëjmë asnjë kompromis për asnjë individ dhe do të shkatërrojmë çdo grup të organizuar kriminal të cilët po trafikojnë apo po kultivojnë drogë në Kosovë. Atë do të bëjmë çdo ditë dhe në çdo cep të Kosovës”, ka shkruar ai./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Tragjedi në familjen shqiptare në Itali, nëna i kërkon ndihmë djalit, burri e vret me thikë

Tragjedi në familjen shqiptare në Itali, nëna i kërkon ndihmë djalit, burri e vret me thikë

Lajme
Pagat në sektorin publik me ligjin e ri, shtesat e ankesat për koeficientët, MPB me njoftim për qytetarët

Pagat në sektorin publik me ligjin e ri, shtesat e ankesat për koeficientët, MPB me njoftim për qytetarët

Lajme
Rrahje masive në Prishtinë, tre persona dërgohen në QKUK

Rrahje masive në Prishtinë, tre persona dërgohen në QKUK

Kronika e Zezë
Historia e çuditshme e arrestimit të shqiptarit në Angli: I thashë që nuk është drogë, por çaj mali

Historia e çuditshme e arrestimit të shqiptarit në Angli: I thashë që nuk është drogë, por çaj mali

Lajme
Djegia e veturave në veri, Haradinaj: Vuçiq të heq dorë nga destruktiviteti, BE dhe SHBA ta mbrojnë marrëveshjen e Ohrit

Djegia e veturave në veri, Haradinaj: Vuçiq të heq dorë nga destruktiviteti, BE dhe SHBA ta mbrojnë marrëveshjen e Ohrit

Lajme
Arrestohet shoferi i BMW-së në Prishtinë që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Arrestohet shoferi i BMW-së në Prishtinë që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Lajme
Kalo në kategori