Paul Pogba ka publikuar një video të seancave të tij stërvitore, ku me të është edhe mbrojtësi Victor Lindelof, ndërsa nuk mungon mbështetja për miqtë mbështetës e tyre, Blaise Matuidi dhe Albin Ekdal, që kanë rezultuar pozitiv me coronavirus.

Juventusi ka dy raste të konfirmuara deri më tani, Daniele Rugani dhe Matuidi, ndërsa Ekdal është një nga disa lojtarët e Sampdoria që janë infektuar.

Mesfushori i Manchester United, Pogba, është lidhur vazhdimisht me një rikthim te Juventusi dhe në këtë video kishte veshur fanellën e tyre, por e ka sqaruar këtë gjë.

“Mbështetja e miqve tanë Blaise Matuidi, Albin Ekdal dhe të gjithë atletëve dhe njerëzit në mbarë botën! Jini të fortë, rrini në shtëpi dhe jini të sigurt!”.

“(Unë e di që njerëzit do të flasin për fanellën e Juventusit. Unë thjesht po mbështes miqtë e mi… kjo është gjithçka, asgjë më shumë)”, thuhet në mesazhin e tyre.

View this post on Instagram

🇬🇧 Supporting our Juventus and Sampdoria friends @blaisematuidiofficiel, @albinekdal and all athletes and people around the world who are facing this difficult moment.⠀ ⠀ Be strong, #StayAtHome and be safe 💪🏾!⠀⠀ ⠀ New training camp is called …⠀⠀ Quarantine PP Arena, open 24/7! 🏋🏾‍♂⠀⠀ Having fun working at home 🏠 with my brother @victorlindelof!⠀⠀ ⠀⠀ (I know the cheeky ones will talk about the Juventus jersey 😏 I'm just supporting my friends … that's all, nothing more 😁).⠀ ⠀ ⠀ 🇮🇹 A sostegno degli amici di Juventus e Sampdoria @blaisematuidiofficiel e @albinekdal e di tutti gli atleti e le persone del mondo⠀ ⠀ Siate forti, #StayAtHome e fate attenzione 💪🏾⠀ ⠀ Il nuovo campo di allenamento si chiama… ⠀ Quarantena PP Arena, aperto 24 ore su 24 🏋🏾‍♀⠀ Mi diverto ad allenarmi a casa 🏠 con il mio amico @victorlindelof!⠀ ⠀ (So che qualche malizioso parlerà del fatto che indosso la maglia della Juventus 😏, ma lo faccio solo per dare un segno di supporto al mio amico, non c’è nessun’altra ragione 😁).

A post shared by Paul Labile Pogba (@paulpogba) on Mar 18, 2020 at 9:14am PDT

Pogba posaçërisht kishte veshur fanellën me numrin 14 të Juventusit që mbahet nga Matuidi.

Deri tani janë 12 lojtarë të Serie A të konfirmuar pozitivë me coronavirus te Juventus, Sampdoria, Fiorentina dhe Hellas Verona. /Telegrafi/