LAJMI I FUNDIT:

Pjesa e parë, Man City 0-0 Chelsea: Blutë iu afruan golit disa herë

Pjesa e parë, Man City 0-0 Chelsea: Blutë iu afruan golit disa herë

Pjesa e parë mes Manchester Cityt dhe Chelseat e vlefshme për gjysmëfinalen e FA Cup është mbyllur pa gola 0-0.

Ndeshja që po zhvillohet në “Wembley” po del të jetë shumë interesante me Blutë e Lodrës që po dalin të jenë më të rrezikshëm se sa qytetarët.

Nicolas Jackson kishte dy raste shumë të mira, por në të dyja herët u vonua shumë për të gjuajtur drejt portës.

https://twitter.com/UtdGreatt/status/1781726394088640515

Foden në anën tjerët, edhe pse kaloi portierin nuk qëlloi cakun pasi që Marc Cucurella largoi topin nga vija.

Cole Palmer  rrezikoi në minutën e 37-të, por Stefan Ortega bëri pritje të bukur për t’ia mohuar golin.

Man City u bë i gjallë në minutën e 45-të, kur Kevin de Bruyne u rrëzua në zonë, por që nuk kishte penallti.

Pjesa e dytë pritet të jetë edhe më interesante, ku të dy skuadrat do të kërkojnë fitoren. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori