Pjesa e parë, Man City 0-0 Chelsea: Blutë iu afruan golit disa herë

Pjesa e parë mes Manchester Cityt dhe Chelseat e vlefshme për gjysmëfinalen e FA Cup është mbyllur pa gola 0-0.

Ndeshja që po zhvillohet në “Wembley” po del të jetë shumë interesante me Blutë e Lodrës që po dalin të jenë më të rrezikshëm se sa qytetarët.

Nicolas Jackson kishte dy raste shumë të mira, por në të dyja herët u vonua shumë për të gjuajtur drejt portës.

Foden në anën tjerët, edhe pse kaloi portierin nuk qëlloi cakun pasi që Marc Cucurella largoi topin nga vija.

Cole Palmer  rrezikoi në minutën e 37-të, por Stefan Ortega bëri pritje të bukur për t’ia mohuar golin.

Man City u bë i gjallë në minutën e 45-të, kur Kevin de Bruyne u rrëzua në zonë, por që nuk kishte penallti.

Pjesa e dytë pritet të jetë edhe më interesante, ku të dy skuadrat do të kërkojnë fitoren. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Milani në listën kryesore ka tre trajnerë portugezë – në krye të saj ish ylli i Interit

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos