LAJMI I FUNDIT:

Pique flet për transferimin e Messit te Barcelona

Pique flet për transferimin e Messit te Barcelona

Ish-ylli i Barcelonës, Gerard Pique ka ofruar pikëpamjen e tij mbi përpjekjet e klubit për të rikthyer Lionel Messin në Kataluni.

Reklama

Blaugranë janë lidhur shumë me një transferim të lirë për ish-yllin e tyre në fund të sezonin 2022/23, nëse ai vendos të largohet nga Paris Saint-Germain.

Kontrata aktuale e Messit në Paris skadon në qershor, me bisedimet për aktivizimin e zgjatjes së tij 12-mujore të bllokuara, pasi Barcelona planifikon lëvizjen e tyre të ardhshme.

Pavarësisht vështirësive të një oferte të mundshme për Messin, për shkak të çështjeve financiare të Barcelonës, nënpresidenti i klubit Rafa Yuste deklaroi se Barcelona është në bisedime me Messin dhe përfaqësuesit e tij.

Megjithatë, Pique zgjodhi të kujdesej për skenarin në zhvillim, me Barcelonën që ende përballet me një varg pengesash.

“Unë e njoh Rafa Yuste dhe e di si është ai. Ai është një person shumë i mirë dhe gjithmonë do t’ju tregojë atë që dëshironi të dëgjoni”, ka thënë fillimisht Pique për Mundo Deportivo.

“Ai është një person i mrekullueshëm dhe do të zgjedhë fjalët e duhura për të thënë atë që ju pëlqen të dëgjoni”.

“Natyrisht, për të gjitha “culers” do të ishte e pabesueshme nëse Leo do të kthehej, por vjen një pikë ku detyrimi i tepërt i situatave mund të jetë kundërproduktiv”, përfundoi ish-mbrojtësi.

Yuste dhe Barcelona mbeten të sigurt për të bindur Messin për një rikthim në Camp Nou, por PSG është gjithashtu e vendosur të mbajë argjentinasin dhe mund t’i ofrojë atij një ‘kontratë të pakufizuar’. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Premier League
“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

Bundesliga
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori