LAJMI I FUNDIT:

Pioli i ka ditët e numëruara në stol, Milani po punon në prapaskena për ta sjellë trajnerin e Ligës Premier

Pioli i ka ditët e numëruara në stol, Milani po punon në prapaskena për ta sjellë trajnerin e Ligës Premier

Gazetari italian Alessandro Jacobone ka thënë se Milani po punon në prapaskena për ta sjellë trajnerin e Brightonit, Roberto De Zerbi, ani pse edhe Thiago Motta mbetet një kandidat i mundshëm për tu ulur në stolin e kuqezinjve.

Stefano Pioli është nën kontratë me Milanin deri në 2025, por raportimet e fundit nga Italia pretendojnë se “Rossonerët” po mundohen që të gjejnë një trajner të ri për sezonin 2024/2025.

Motta, De Zerbi dhe Conte besohet se janë kandidatët kryesor për këtë rol dhe Jacobone tashmë ka përditësuar situatën e De Zerbit.


“E di se Milani po punon në prapaskena për ta sjellë De Zerbin. Ata e bëjnë këtë pasi kanë mësuar se ai dëshiron të rikthehet në Itali. Të mos harrojmë gjithashtu se asistenti i tij është Andrea Maldera, një tifoz i flaktë i Milanit”.

“Rossonerët duan të provojnë, por ka vështirësi. Ka një klauzolë lirimi prej 13 milionë eurosh, që për një trajner duket shumë, por nëse dëshironi të planifikoni një të ardhme, ju nuk mund të ndaloni në këtë shumë. Milani do të provojë”, ka thënë Jacobone.

Milani nuk pret më - ia cakton çmimin Maignanit
Lexo po ashtu Milani nuk pret më - ia cakton çmimin Maignanit

De Zerbi më herët kishte qenë në krye të Sassuolos, ndërsa gjatë kësaj jave do të rikthehet në Itali për  fazën e 1/8 së finales në Ligën e Evropës ndaj Romës në “Stadio Olimpico”.

Ai ka qenë produkt i akademisë së Milanit, por nuk e kishte bërë kurrë debutimin e tij zyrtar me kuqezinjtë si futbollist./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Klubi historik francez në prag të shuarjes për shkak të problemeve financiare

Klubi historik francez në prag të shuarjes për shkak të problemeve financiare

Ligue 1
Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

La Liga
Nico Williams drejt Ligës Premier?

Nico Williams drejt Ligës Premier?

La Liga
Lista e dhjetë lojtarëve më të paguar në Ligën Premier – ka befasi në mesin e emrave

Lista e dhjetë lojtarëve më të paguar në Ligën Premier – ka befasi në mesin e emrave

Premier League
Kalo në kategori