LAJMI I FUNDIT:

Pioli: Dëshpërim ky barazim me Romën, nuk e merituam

Pioli: Dëshpërim ky barazim me Romën, nuk e merituam

Stefano Pioli pranon se Milani ndihet i pikëlluar në barazimin 2-2 me Romën, pasi kishte pasur kontroll të plotë të derbit.

Kuqezinjtë do të godasin veten pas këtij barazimi 2-2 në “San Siro”, pasi ata kryesuan 2-0 me golat nga Pierre Kalulu dhe Tommaso Pobega.

Roma nuk pati një goditje në portë deri në atë goditje me kokë të lirë të Roger Ibanez në një goditje nga këndi në minutën e 87-të, por Ciprian Tatarusanu vetëm priti një tjetër goditje me kokë të Nemanja Matic, kur Tammy Abraham realizoi më pas për 2-2 në sekondat shtesë të takimit.

“Kemi bërë zëvendësime për të zëvendësuar ata që ishin të lodhur, për të shtuar këmbët e freskëta, por edhe për të prezantuar Pobegna, Gabbian dhe Vranckx për të na dhënë më shumë freski”, deklaroi Pioli për DAZN.

Reklama

“Është një keqardhje e madhe të dalësh nga kjo lojë me vetëm një pikë, kjo është e sigurt. Pas një ndeshje si kjo, ne u themi lojtarëve se duhet të vazhdojmë të luajmë kështu, por që ndeshjet përfundojnë në minutën e 95-të dhe ju duhet të qëndroni të përqendruar gjatë gjithë kohës”.

“Nëse pëson dy gola në ndeshje të caktuara, ku e dinim se kundërshtarët tanë ishin shumë të fortë, kjo do të thotë se duhej më shumë fokus. Është e vështirë të flasësh me skuadrën në këtë moment, pasi luajtëm mirë dhe deri në minutën e 87-të dhe merituam plotësisht fitoren, por më pas e bëmë jetën të vështirë për veten tonë”, ka vazhduar ai.

Milani dukej i lodhur ndërsa ndeshja vazhdonte, pasi ata kishin të njëjtin formacion që mundi Salernitanën të mërkurën. /Telegrafi/

Reklama