LAJMI I FUNDIT:

Petit: Xhaka nuk duhet të jetë kapiten i Arsenalit – ajo që bëri, në Angli konsiderohet tradhti

Petit: Xhaka nuk duhet të jetë kapiten i Arsenalit – ajo që bëri, në Angli konsiderohet tradhti
Granit Xhaka, Emmanuel Petit (Fotomontazh: Getty Images/Guliver)

Ish-futbollisti i Arsenalit, Emmanuel Petit, është në grupin e atyre që e kanë kritikuar Granit Xhakën për veprimin e tij dhe ka kërkuar që t’i hiqet shiriti i kapitenit.

“Nuk kam parë kurrë dika të ngjashme me atë që ndodhi me Granit Xhakën. Për mua, ai nuk mund të jetë më kapiten i Arsenalit. Është e pamundur, ajo që ka bërë është e papranueshme”.


LEXONI të gjitha lajmet lidhur me situatën e krijuar për Granit Xhakën
Lexo po ashtu LEXONI të gjitha lajmet lidhur me situatën e krijuar për Granit Xhakën

“Ajo që ka bërë në fushë është diçka tjetër, e kam bërë të qartë, nuk e di se çfarë i ofron skuadrës. Por, ajo që bëri Xhaka kur u largua nga fusha, është krejt ndryshe. Nuk mund të bësh diçka të tillë – në Angli konsiderohet si tradhti”, ka thënë Petit për Paddy Power.

Ish-mesfushori francez ka qenë pjesë e Arsenalit në periudhën 1997-2000, duke fituar Ligën Premier (1997/1998), Kupën FA (1997/1998) dhe FA Charity Shield (1998 dhe 1999).

Njëherësh, ai ka qenë pjesë e gjeneratës së artë të Francës që e fitoi Kupën e Botës në vitin 1998 dhe Kampionatin Evropian në vitin 2000. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

La Liga
Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Premier League
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos

La Liga
Kalo në kategori