LAJMI I FUNDIT:

Petit këshillon Barçën: Rabiot është zëvendësuesi i Iniestas

Petit këshillon Barçën: Rabiot është zëvendësuesi i Iniestas

Ish-mesfushori i Barcelonës, Emmanuel Petit, thotë se pasardhësi i Andres Iniestas është duke luajtur në Francë apo në saktë te Paris Saint-Germain, dhe ai është francezi Adrien Rabiot.

Petit ka rekomanduar klubin e tij të vjetër, Barcelonën, se Rabiot i PSG-së është si zëvendësim afatgjatë për spanjollin Iniesta.


Barcelona dhe Juventusi në garë për Rabiotin
Lexo po ashtu Barcelona dhe Juventusi në garë për Rabiotin

“Ai gjithmonë merr iniciativën, madje para se të lëvizë. Në shumë mënyra ai më kujton Iniestan, edhe pse di se do të ketë njerëz që do të kërcejnë mbi mua pas këtyre deklaratave”, ka thënë fillimisht Petit.

Petit në kohën e tij te Barcelona

“Rabiot ka një mënyrë të ngjashme për të luajtur, sepse, mbi të gjitha, e bëjnë atë me shumë thjeshtësi, ai ende duhet të punojë për të qenë më konsistent dhe ende përpiqet ta thjeshtojë lojën e tij pak më shumë që mos ta lëndojnë atë”.

Iniesta trondit Barcelonën, mohon rinovimin
Lexo po ashtu Iniesta trondit Barcelonën, mohon rinovimin

“Për momentin ai ka një diferencë të konsiderueshme progresi, duke pasur parasysh moshën e tij dhe mendoj se nëse vazhdon me këtë ritëm ai do të bëhet një nga më të mirët në pozitën e tij”, përfundoi ish-mesfushori francez.

Ndryshe mesfushori spanjoll ka vetëm edhe një vit kontratë me katalunasit dhe deri më tani kanë hasur në vështirësi sa i përket rinovimit. /Telegrafi

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

La Liga
Kalo në kategori