Ceremonia për edicionin e 92-të të “Oscar” sapo ka përfunduar.

Dhe e gjithë bota po vëzhgonte të zbulonte emrat e fituesve. Nuk janë vetëm kontributet në industrinë e filmit që u interesojnë njerëzve, por edhe veshjet e yjeve dhe me kë kanë ardhur.

Ne në Bright Side vendosëm të kujtojmë mysafirët e “Oscar” të viteve të kaluara që mund të kishin fituar çmimin për të qenë çifti më tërheqës dhe më i kombinuar në ceremoni.

15. Heath Ledger dhe Michelle Williams

Në këtë foto, ju mund të shihni aktorët në ceremoninë në 2006. Të dy ata ishin nominuar për rolet e tyre në “Brokeback Mountain”. Ledger dhe Williams u takuan me njëri-tjetrin në film dhe pikërisht aty filluan romancën e tyre. Çifti ishte së bashku për tri vjet dhe ata kanë një vajzë. Në shtator 2007, ata njoftuan ndarjen e tyre. Dhe disa muaj më vonë, në janar 2008, Heath Ledger u gjet i vdekur në banesën e tij.

Reklama
Reklama

14. Nicole Kidman dhe Tom Cruise

Nicole Kidman dhe Tom Cruise janë një nga çiftet më tërheqëse nga vitet ’90. Ata ishin të martuar nga 1990 deri në 2001. Në foto, ata po marrin pjesë në ceremoninë e Oskarit në 1997. Atë vit, Tom u nominua për Aktorin më të Mirë për rolin e tij në Jerry Maguire.

13. Demi Moore dhe Bruce Willis

Veshja që përbëhej nga pantallona të shkurtra të biçikletave që Demi Moore kishte veshur në ceremoninë e vitit 1989 besohet të jetë një nga veshjet më të këqija të Oskarit në histori. Por prapë, ishte e vështirë të mos shikohej çifti – ishin të rinj, tërheqës dhe të lumtur. Aktorët ishin martuar nga 1987 deri në 2000 dhe ata kanë tri vajza.

Reklama

12. Johnny Depp dhe Vanessa Paradis

Dep dhe Paradis ishin bashkë për 14 vjet dhe ata kanë dy fëmijë, por dyshja kurrë nuk ishin martuar zyrtarisht. Në vitin 2014, ata u ndanë. Në ceremoninë e Oskarit të vitit 2008, ata po mbanin duart me njëri-tjetrin dhe dukeshin shumë të lumtur. Po atë vit, Depp u nominua për Aktorin më të Mirë për rolin e tij në Sweeney Todd: Demon Barber of Fleet Street.

Reklama

11. Richard Gere dhe Cindy Crawford

Sot, shumë njerëz ndoshta nuk e dinë as këtë çift tërheqës. Cindy është martuar për më shumë se 20 vjet dhe ajo ka dy fëmijë të talentuar. Richard Gere është gjithashtu i martuar dhe në fillim të vitit 2019, ai mirëpriti një djalë. Por në të kaluarën, aktori dhe supermodelja jo vetëm që u takuan por u martuan zyrtarisht edhe për katër vjet – nga viti 1991 deri në 1995. Dhe ata ishin në tapetin e kuq të Oskar shumë herë.

Reklama

10. Gwyneth Paltrow dhe Brad Pitt

Gwyneth Paltrow dhe Brad Pitt ishin së bashku nga 1994 dhe 1997, madje ishin edhe të fejuar. Më vonë, ata ishin me partnerë të tjerë, por fotografitë e vjetra nga Oskarët e vitit 1996 na japin mundësinë të kujtojmë këtë çift të bukur të viteve ’90. Atë vit, Pitt ishte nominuar për çmimin për Aktorin më të Mirë Mbështetës në Dymbëdhjetë Monkeys.

Reklama

9. Sarah Jessica Parker dhe Robert Downey Jr.

Kjo histori dashurie është vetëm në kujtimet tona tani, por kishte një kohë kur Sarah Jessica Parker dhe Robert Downey Jr. ishin në një lidhje serioze. Aktorët u takuan me njëri-tjetrin në serinë e Firstborn në 1984 dhe filluan lidhjen. Lidhja e tyre zgjati shtatë vjet. Dhe në vitin 1989, ata morën pjesë në çmimet Oskar.

Reklama

8. Hugh Grant dhe Elizabeth Hurley

Marrëdhënia midis këtyre aktorëve filloi në vitin 1987 gjatë punës së tyre në Remando al Viento dhe zgjati për 13 vjet. Ata u quajtën çifti më tërheqës në Hollywood. Pasi Grant dhe Hurley u ndanë, ata mbetën miq: për shembull, Hugh u bë kumbari i djalit të Elizabeth që lindi në 2002. Dhe në foto, ju mund t’i shihni së bashku në tapetin e kuq në 1995.

Reklama

7. Jennifer Lopez dhe Ben Affleck

Affleck dhe Lopez u takuan në setin e Gigli dhe nga aty filluan të takoheshin. Gazetarët dhe fansat i quajtën ata “Bennifer” dhe një nga çiftet më tërheqës të Hollywood-it. Ben dhe Jennifer ishin fejuar por dasma u rishikua dhe përfundoi pasi nuk ndodhi kurrë. Në foto, ju mund t’i shihni në tapetin e kuq në Academy Awards në 2003.

Reklama

6. Leonardo DiCaprio dhe Gisele Bündchen

Marrëdhënia midis aktorit dhe supermodeles braziliane zgjati pesë vjet. Në vitin 2005, ata u shfaqën në tapetin e kuq në “Oscars” së bashku. Çifti ishte në qendër të vëmendjes së fotografëve, gazetarëve dhe fansave. Atë vit, DiCaprio u nominua për Aktorin më të Mirë për rolin e tij në The Aviator.

5. Ethan Hawke dhe Uma Thurman

Ethan dhe Uma u takuan me njëri-tjetrin në 1997 kur ata po punonin së bashku në Gattaca. Ata kishin një lidhje që nga ditët e para së bashku në set. Në vitin 1998, ata u martuan. Katër vjet më vonë, çifti patën një djalë. Aktorët u divorcuan në 2005. Në foto, ata janë së bashku në Oscar 2000.

Reklama
Reklama

4. Sonny Bono dhe Cher

Sonny Bono dhe Cher kishin një marrëdhënie profesionale dhe personale. Ata ishin të martuar dhe kishin një fëmijë. Dhe ishte Bono që e ndihmoi Cher në karrierën e saj muzikore duke e prezantuar atë me një producent të famshëm. Pastaj, ata bënë duetin e suksesshëm muzikor Sonny & Cher. Në ceremoninë e Oskarit në 1973, ata duken plotësisht të lumtur, edhe pse u divorcuan një vit më pas.

3. Jack Nicholson dhe Anjelica Huston

Jack Nicholson dhe Anjelica Huston ishin së bashku për 17 vjet. Kjo është marrëdhënia më e gjatë që aktori ka pasur ndonjëherë. Ata u takuan në 1973 në festën e ditëlindjes së Jack. Në këtë foto nga ceremonia e Oskarit të vitit 1975, Anjelica është e re, tërheqëse dhe nuk duket asgjë si Morticia Addams që do ta bëjë atë të famshëm në të ardhmen. Nga rruga, atë vit, Nicholson u nominua për Aktorin më të Mirë për rolin e tij në Chinatown.

Reklama
Reklama

2. Vivien Leigh dhe Laurence Olivier

Aktorët britanikë Vivien Leigh dhe Laurence Olivier ishin një nga çiftet më tërheqëse të viteve ’40. Ai ishte një aktor i njohur i filmit dhe teatrit. Ajo ishte një aktore e re që ishte e famshme për interpretimin e Scarlett O’Hara në Gone With the Wind. Fotografia është bërë gjatë ceremonisë së vitit 1940. Atë ditë, Vivien Leigh mori çmimin për të luajtur O’Hara. Gjashtë muaj pas ceremonisë, ata u martuan.

1. Elizabeth Taylor dhe Richard Burton

Në këtë foto, ju mund të shihni Elizabeth Taylor dhe Richard Burton në ceremoninë e 1970. Richard Burton u nominua për një Oskar për rolin e Henry VIII në Anne of the Thousand Days. Rreth qafës së Elizabeth, ka një gjerdan që i dha asaj nga Burton. Kjo copë bizhuteri kishte një diamant që peshonte 69 karat dhe u bë posaçërisht që aktorja të vendoste për ceremoninë. /Telegrafi/

Reklama
Reklama