LAJMI I FUNDIT:

Pesë minuta pas ateroi në pistë, aeroplani me 196 pasagjerë përfshihet nga zjarri – ekipet emergjente reagojnë me kohë duke shmangur më të keqen

Pesë minuta pas ateroi në pistë, aeroplani me 196 pasagjerë përfshihet nga zjarri – ekipet emergjente reagojnë me kohë duke shmangur më të keqen

Aeroplani Boeing 737-800 me 196 pasagjerë dhe anëtarët e ekuipazhit, ka marrë flakë vetëm pesë minuta pasi kishte ateruar në aeroportin e Egjiptit, Sharm El Sheikh.

Reklama

Aeroplani komercial gjendej në aeroport kur mori flakë në krahun e majtë të fluturakes, e këtë moment rrëqethës e kanë filmuar kamerat e sigurisë, transmeton Telegrafi.

Sipas ueb-faqes së aviokompanisë Airlive.net, në aeroplan kishte ardhur deri te rrjedhja e vajit në sistemin hidraulik që shërben për frenimin e rrotave gjë që ka shkaktuar zjarrin.

Për fat të mirë ishin ekipet emergjente dhe ato të zjarrfikësve që reaguan me kohë duke fikur zjarrin, kurse pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit kanë zbritur në tokë pa pësuar as lëndimin më të vogël. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

Serbia
Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Botë
Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Serbia
Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Evropa
Kalo në kategori