LAJMI I FUNDIT:

Aeroplan

370 Artikuj

Burri nga Kamboxhia ndërtoi “aeroplanin” e betonit, brenda shtëpisë në formë të fluturakes jeton me tre fëmijët e tij

Burri nga Kamboxhia ndërtoi “aeroplanin” e betonit, brenda shtëpisë në formë të fluturakes jeton me tre fëmijët e tij

Interesante
Përleshje mes dy pasagjerëve brenda një aeroplani në SHBA, babai akuzonte të riun për konfrontim agresiv ndaj familjes së tij

Përleshje mes dy pasagjerëve brenda një aeroplani në SHBA, babai akuzonte të riun për konfrontim agresiv ndaj familjes së tij

Amerika
Derisa Biden qëndroi në Kieiv, dy aeroplanë vëzhgimi të ushtrisë amerikane fluturonin pranë kufirit polako-ukrainas

Derisa Biden qëndroi në Kieiv, dy aeroplanë vëzhgimi të ushtrisë amerikane fluturonin pranë kufirit polako-ukrainas

Evropa
Cilat janë ‘ulëset më të sigurta në aeroplan’?

Cilat janë ‘ulëset më të sigurta në aeroplan’?

Kuriozitete
Njerëzit që jetojnë brenda aeroplanëve

Njerëzit që jetojnë brenda aeroplanëve

Amerika
Prezantohet aeroplani më i madh autonom elektrik në botë për transportimin e mallrave

Prezantohet aeroplani më i madh autonom elektrik në botë për transportimin e mallrave

Auto Lajme
Grinden për ulëse, pasagjeri në Bangladesh humb durimin dhe fillon ta godasë një burrë tjetër – ndërhyn sigurimi për ta qetësuar situatën

Grinden për ulëse, pasagjeri në Bangladesh humb durimin dhe fillon ta godasë një burrë tjetër – ndërhyn sigurimi për ta qetësuar situatën

Azia
Panik gjatë udhëtimit me aeroplan, hapet dera gjatë fluturimit mbi Siberi – kapelat dhe valixhet u fluturonin pasagjerëve jashtë

Panik gjatë udhëtimit me aeroplan, hapet dera gjatë fluturimit mbi Siberi – kapelat dhe valixhet u fluturonin pasagjerëve jashtë

Interesante
Virgin Atlantic do t’i lejojë pilotët meshkuj dhe ekuipazhin të veshin funde dhe stafin e gjinisë femërore të veshin pantallona si pjesë e lëvizjes gjithëpërfshirëse

Virgin Atlantic do t’i lejojë pilotët meshkuj dhe ekuipazhin të veshin funde dhe stafin e gjinisë femërore të veshin pantallona si pjesë e lëvizjes gjithëpërfshirëse

Udhëtime
Një pasagjer është prekur nga gjesti i një çifti që udhëton me një fëmijë

Një pasagjer është prekur nga gjesti i një çifti që udhëton me një fëmijë

Fun Lajme
Si mund ta ndaloni dhimbjen e veshëve të fëmijës tuaj gjatë një fluturimi

Si mund ta ndaloni dhimbjen e veshëve të fëmijës tuaj gjatë një fluturimi

Këshilla Lifestyle
Stjuardesa shpjegon arsyen e frikshme pse duhet t’i largoni roletat gjatë nisjes

Stjuardesa shpjegon arsyen e frikshme pse duhet t’i largoni roletat gjatë nisjes

Si të udhëtosh
Gjatë garës me aeroplanë në Nevada, rrëzohet fluturakja dhe humb jetën piloti – publikohen pamjet rrëqethëse

Gjatë garës me aeroplanë në Nevada, rrëzohet fluturakja dhe humb jetën piloti – publikohen pamjet rrëqethëse

Amerika
Punëtorja e linjës ajrore tregon pse nuk duhet të vishni kurrë pantallona të shkurtra në aeroplan

Punëtorja e linjës ajrore tregon pse nuk duhet të vishni kurrë pantallona të shkurtra në aeroplan

Si të udhëtosh
Ekspertja e udhëtimeve zbulon një gabim të pakëndshëm që bëjnë miliona njerëz në fluturime

Ekspertja e udhëtimeve zbulon një gabim të pakëndshëm që bëjnë miliona njerëz në fluturime

Si të udhëtosh
Gruaja zbulon gabimin e thjeshtë të aeroportit që mund t’ju vonojë – rrezikon të humbisni fluturimin tuaj

Gruaja zbulon gabimin e thjeshtë të aeroportit që mund t’ju vonojë – rrezikon të humbisni fluturimin tuaj

Si të udhëtosh
Ishte në aeroplan me prindërit duke udhëtuar për në Florida, kur mbeti pa frymëmarrje – vajzës 3-muajshe ia shpëton jetën infermierja

Ishte në aeroplan me prindërit duke udhëtuar për në Florida, kur mbeti pa frymëmarrje – vajzës 3-muajshe ia shpëton jetën infermierja

Amerika
Dramë mbi Baltik, aeroplani i tipit Cesna rrëzohet në det pranë brigjeve të Letonisë

Dramë mbi Baltik, aeroplani i tipit Cesna rrëzohet në det pranë brigjeve të Letonisë

Evropa
Ky është i riu që shkaktoi panik në SHBA, deshi ta përplas aeroplanin në dyqanin e Walmart në Mississippi

Ky është i riu që shkaktoi panik në SHBA, deshi ta përplas aeroplanin në dyqanin e Walmart në Mississippi

Amerika
Stjuardesa tregon se si t’i bëni fëmijët e zhurmshëm të jenë të qetë në aeroplan

Stjuardesa tregon se si t’i bëni fëmijët e zhurmshëm të jenë të qetë në aeroplan

Si të udhëtosh
Pse duhet të fluturoni në mëngjes gjatë një vale të nxehtësisë?

Pse duhet të fluturoni në mëngjes gjatë një vale të nxehtësisë?

Si të udhëtosh
Arsyeja e vërtetë pse aeroplanët kanë dritare – dhe nuk është ajo që mendoni

Arsyeja e vërtetë pse aeroplanët kanë dritare – dhe nuk është ajo që mendoni

Udhëtime
Mack Rutherford, bëhet personi më i ri që arriti të shëtit botën me aeroplan – kaloi nëpër 52 shtete për pesë muaj

Mack Rutherford, bëhet personi më i ri që arriti të shëtit botën me aeroplan – kaloi nëpër 52 shtete për pesë muaj

Kuriozitete
Stjuardesa paralajmëron se nuk duhet të lani kurrë dhëmbët në banjën e aeroplanit

Stjuardesa paralajmëron se nuk duhet të lani kurrë dhëmbët në banjën e aeroplanit

Si të udhëtosh