PSG ka një numër lojtarësh në radarin e tyre që mund të zëvendësojnë Lionel Messin nëse ai largohet për në Amerikë.

Raportimet kanë dalë se 35-vjeçari mund të vendosë për një lëvizje shokuese në Inter Miami të David Beckham pas Kupës së Botës.

Argjentinasi është në vitin e tij të fundit me Paris Saint-Germain, por është lidhur me një rikthim sensacional në Barcelonë.

Nëse ai largohej, do ta linte PSG-në që të kishte nevojë të zëvendësonte një nga superyjet e tyre me një emër tjetër të madh.

Klubi francez ka qenë i lidhur me lojtarët më emocionues në botë dhe tani mund të jetë duke peshuar një lëvizje të madhe mes largimit të mundshëm të Messit.

Reklama

Sunsport ka shikuar lojtarët që mund të jenë me interes të menjëhershëm për bosët në Parc des Princes.

Reklama

Mohamed Salah, Gabriel Martinelli, Marcus Rashford, Rafael Leao dhe Pierre-Emerick Aubameyang, mund të jenë pasuesit e shtatë herë fituesit të Topit të Artë. /Telegrafi/