LAJMI I FUNDIT:

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Mesfusha e Chelseat është e vendosur për një rinovim këtë verë me Mason Mount, Mateo Kovacic dhe Ruben Loftus-Cheek të rreshtuar për lëvizje te Manchester United, Manchester City dhe Milani respektivisht.

Reklama

Mediat në Angli raportojnë se Mount kërkohet nga United, megjithëse ka një ndryshim të konsiderueshëm në vlerësimin e tij.

Ai thuhet se ka rënë dakord për kushtet personale përpara një lëvizjeje të mundshme në afatin e verës dhe bisedimet mes të dy klubeve pritet të vazhdojnë.

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë
Lexo po ashtu Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Kovacic, ndërkohë, i është dhënë leja për të folur me kampionët e Ligës Premier, City dhe besohet të jetë i etur të punojë nën urdhrat e Pep Guardiolës, raporton Mail Sport.

Loftus-Cheek gjithashtu mund të largohet për të liruar hapësirë ​​në skuadrën e Mauricio Pochettino, dhe gjigantët e Serie A, Milan e kanë identifikuar atë si një objektiv kyç.

Conor Gallagher është gjithashtu një njeri i kërkuar dhe kontrata e N’Golo Kantes skadon në fund të muajit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kosovë
FC Prishtina njofton për ndryshimet e bërë në kryesi të klubit dhe kush i bleu aksionet e Remzi Ejupit dhe të tjerëve

FC Prishtina njofton për ndryshimet e bërë në kryesi të klubit dhe kush i bleu aksionet e Remzi Ejupit dhe të tjerëve

Superliga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
Përfundon kuvendi i jashtëzakonshëm i FC Prishtinës - Rrahman Haradini blenë thuajse të gjitha aksionet, Remzi Ejupi largohet nga klubi

Përfundon kuvendi i jashtëzakonshëm i FC Prishtinës - Rrahman Haradini blenë thuajse të gjitha aksionet, Remzi Ejupi largohet nga klubi

Superliga
I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

Ligat tjera
Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori