LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Chelsea ka njoftuar se ka transferuar Kendry Paze nga Independiente del Valle.

Reklama

Përmes një njoftimi në rrjetet e tyre zyrtare, klubi londinez bëri të ditur se 16-vjeçari do të jetë pjesë e tyre porsa t’i mbushë 18 vite dhe do të qëndrojë në huazim te kjo skuadër.

“Klubi i futbollit Chelsea ka rënë dakord për një marrëveshje për të nënshkruar me mesfushorin adoleshent Kendry Paez nga Independiente del Valle”, thuhet fillimisht në njoftimin e tyre.

“Ekuadoriani, i cili do t’i bashkohet Chelseat pas ditëlindjes së tij të 18-të, tashmë ka krijuar një reputacion në Amerikën e Jugut si një nga talentet e rinj më të ndritshëm dhe më kreativ përreth, falë kombinimit të tij të driblimit të aftë, së bashku me vizionin dhe teknikën për të hapur mbrojtjen me kalimin e tij”.

“Paez tërhoqi vëmendjen duke gjetur rrjetën në debutimin e tij të parë për klubin e tij këtë vit, duke u bërë debutuesi dhe golashënuesi më i ri në ligën e Ekuadorit. Ai ka gjashtë paraqitje këtë sezon, përveç debutimit të tij kontinental në fitoren 2-1 të Copa Libertadores ndaj Corinthians në fillim të majit”.

“Ai ka luajtur gjithashtu në Kupën e Amerikës U-17, duke regjistruar dy gola dhe gjashtë asistime ndërsa ishte kapiten i vendit të tij, përpara se të shënonte një gol dhe tre asistime teksa nisi të katër ndeshjet e Ekuadorit në Kupën e Botës U-20 të kësaj vere. Ai u emërua më parë si talenti më i mirë në Trophy 2022 Next Generation, një turne prestigjioz për të rinjtë në Austri, me klube nga e gjithë bota”, thuhet ndër të tjerash në komunikatën e Chelseat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Kalo në kategori