LAJMI I FUNDIT:

Pesë gjigantët evropianë e duan Moukokon qysh në janar

Pesë gjigantët evropianë e duan Moukokon qysh në janar
Reklama

Liverpooli dhe Chelsea po shikojnë situatën e Youssoufa Moukoko në Borussia Dortmund.

Sulmuesi gjerman ka nënshkruar një marrëveshje të re me BVB gjatë verës deri në vitin 2026.


Por, Moukoko ende nuk ka filluar një lojë këtë sezon dhe ka një gol në pesë paraqitje.

Moukoko mund të jetë katër vjet më i vjetër, gazeta gjermane publikon një certifikatë lindjeje të sulmuesit
Lexo po ashtu Moukoko mund të jetë katër vjet më i vjetër, gazeta gjermane publikon një certifikatë lindjeje të sulmuesit

Bild raporton se situata e Moukokos ka alarmuar klubet e mëdha në të gjithë Evropën.

Real Madrid, Liverpool, Chelsea, Juventus dhe Barcelona janë të interesuar për 18-vjeçarin.

Dortmundi thuhet se është i hapur për të shitur sulmuesin, duke kërkuar 30-40 milionë euro për t’u ndarë me të riun në janar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
Barcelona merr 'vendimin përfundimtar' për Joao Cancelon

Barcelona merr 'vendimin përfundimtar' për Joao Cancelon

La Liga
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

La Liga
Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Ndërkombëtare
Kalo në kategori