LAJMI I FUNDIT:

Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Përparim Hetemaj do t’i japë fund karrierës së tij të mrekullueshme ditën e sotme.

Mesfushori nga Kosova do t’i jap fund karrierës së tij pas 19 viteve në futbollin profesionist, ku ka luajtur në vende të ndryshme si Finlandë, Greqi, Holandë dhe Itali.

HJK Helsinki, AEK Athinë, Apolon Kalmarias, Twente, Brescia, Chievo Verona, Benevento dhe Reggina 1914 kanë qenë skuadrat e tij të karrierë.

36-vjeçari ka një vit e gjysmë që është rikthyer te Helsinki në Finlandë dhe ndeshja ndaj Aberdeen në Ligën e Konferencës do të jetë e fundit në karrierën e tij.

Ka qenë faqja zyrtare e Helsinkit që ka njoftuar se Hetemaj sot do të përshëndetet me futbollin aktiv.

Hetemaj ka qenë pjesë e Kombëtares së Finlandës ku ka zhvilluar 49 ndeshje zyrtare duke realizuar edhe katër gola.

E në këtë sfidë drejtësinë do ta ndajnë gjyqtarët nga Kosova me Genc Nuzën kryesor dhe Fatlum Berishën e Bujar Selimajn anësorë, derisa gjyqtar i katërt do të jetë Dardan Çaka. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karate
Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Premier League
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

NBA
Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Premier League
Kalo në kategori