LAJMI I FUNDIT:

Përmes Inteligjencës Artificiale njerëzit kanë filluar të krijojnë imazhe të rreme të arrestimit të Donald Trump

Përmes Inteligjencës Artificiale njerëzit kanë filluar të krijojnë imazhe të rreme të arrestimit të Donald Trump

A do të arrestohet sot ish-presidenti amerikan Donald Trump?

Reklama

Këtë e tha vetë Trump pak ditë më parë dhe e gjithë Amerika dhe bota pret të shohë se çfarë do të ndodhë.

Por pavarësisht nga rezultati, në rrjetet sociale kanë filluar të qarkullojnë fotografi të përpunuara nga Inteligjenca Artificiale – që tregojnë se “si do të dukej arrestimi i tij”, përcjell Telegrafi.

Bëhet fjalë për gazetarin Elliott Higgins të platformës kërkimore Bellingcat i cili “u argëtua” duke përdorur Inteligjencën Artificiale për të krijuar foto të rreme të një arrestimi të mundshëm të Trump.

“Duke bërë fotografi të arrestimit të Trump ndërsa pres që ai të arrestohet”, shkroi ai në Twitter krahas fotove false.

Çfarë ndodh nëse arrestohet Trump?
Lexo po ashtu Çfarë ndodh nëse arrestohet Trump?

Dhe fotot e rreme tregojnë Trump duke u përpjekur të shmangë arrestimin nga policia amerikane.

Madje, sipas pamjeve imagjinare, Trump futet në konfrontime me policinë – diku edhe duke arritur t’i shpëtojë policisë.

Fotot përfshijnë edhe familjen e tij, dhe fotot e rreme tregojnë djalin e tij Donald Trump Jr dhe gruan Melania Trump “duke bërtitur diçka”.

Kujtojmë sërish, këto janë foto të rreme të arrestimit të mundshëm të Trump. /Telegrafi/