Përfundon pjesa e parë: Dominim absolut i Kosovës ndaj Hungarisë

Ka përfunduar pjesa e parë me rezultat të barabartë 0-0 në miqësoren mes Hungarisë dhe Kosovës që po zhvillohet në stadium ‘Puskas Arena’.

Pjesa e parë i takoi tërësisht Kosovës që e dominoi kundërshtarin me raste, duke mos i lejuar që të rrezikojnë seriozisht portën e Aro Muric.

Gjatë 45 minutave të para vlen të theksohet paraqitja fenomenale e Edon Zhegrovës i cili duk mjaft i disponuar për lojë, dhe me driblimet e shpejtësinë e tij, i shkaktoi probleme të mëdha mbrojtjes së Hungarisë.

Rasti i parë serioz për ‘Dardanët’ në 45 minutëshin e parë të kësaj sfide erdhi në minutën e nëntë me Edon Zhegrovën, i cili në një hapësirë të ngushtë dribloi mbrojtësit kundërshtar dhe bëri një goditje e cila shkoi fare pranë shtyllës së portierit kundërshtar.

Teksa koha kalonte, Kosova vazhdonte të tregonte forcën e saj në këtë takim duke mos u treguar aspak inferior ndaj kundërshtarit.

Një tjetër rast shumë i mirë shënimi u krijua në minutën e 22-të, kur Blendi Idrizi dribloi brenda zonës së rrezikshme dy mbrojtës kundërshtar, por pasimin e tij nuk arriti ta shfrytëzojë siç duhet Vedat Muriqi, i cili nuk ia doli ta godasë topin siç duhet.

Duke e parë ritmin e lojës së Kosovës, me shumë mundësi do të shohim gola në pjesën e dytë të takimit./Telegrafi/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur