Florentino Perez përshëndeti Alvaro Odriozolan në ceremoninë e prezantimit të ish futbollistit të Real Sociedadit.

Presidenti i Los Blancos paralajmëroi gjithashtu se shumë lojtarët fantastikë do të vijnë në ditët në vazhdim për të forcuar skuadrën madrilene.

“Ju keni zgjedhur të vini në klubin më të kërkuar, kurrë nuk do të harroni që Real Madridi nuk heq dorë kurrë dhe duam që ju të jeni të lumtur. Kjo është ëndrra juaj dhe sfida më e madhe e karrierës suaj”, tha spanjolli.

“Kemi një skuadër të shkëlqyeshme, por që do të përforcohet me lojtarë fantastikë. Odriozola kërkohej prej klubeve të rëndësishme, por ishte i qartë se ku dëshironte të luante”, tha presidenti i klubit madrilen.

Reklama

Ndryshe, Reali është spekuluar se do të sjell në radhët e veta dyshen belge të Chelseat, Thibaut Courtois dhe Eden Hazard.

Reklama

Kujtojmë se Reali deri më tani ka shitur për 105 milionë euro Cristiano Ronaldon te Juventusi. /Telegrafi/