LAJMI I FUNDIT:

Përditësohet ranglista botërore në CS:GO pas përfundimit të Majorit në Paris

Përditësohet ranglista botërore në CS:GO pas përfundimit të Majorit në Paris
(Foto: HLTV)

Majori i fundit në CS:GO sapo ka përfunduar, dhe HLTV ka përditësuar ranglistën botërore të CS:GO.

Reklama

BLAST Paris Major u fitua nga ekipi Vitality, të cilët morën me vete çmimin prej 500.000 dollarësh.

Vitality pas këtij përditësimi renditen në vendin e parë, ku edhe ishin para se ta fitonin turneun Major.

Vendin e dytë e mban ekipi Heroic, ndërsa në vendin e tretë kemi ekipi FaZe që nuk janë në një formë aq të mirë për momentin.

Ekipi shqiptar Bad News Eagles mbajnë vendin e 20 –të pas këtij përditësimi.

Ndërkaq përmirësimet më të mëdha i kanë pasur skuadrat GamerLegion dhe Apeks, të cilat janë futur në Top10.

Më poshtë e gjeni listën me 20 skuadrat më të mira në botë për momentin:

1.Vitality
2.Heroic
3.FaZe
4.Na’Vi
5.Cloud9
6.G2
7.GamerLegion
8.Liquid
9.Apeks
10.Monte
11.ENCE
12.FURIA
13.NIP
14.fnatic
15.Into the Breach
16.BIG
17.OG
18.MOUZ
19.Virtus.Pro
20.Bad News Eagles

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori