LAJMI I FUNDIT:

Përballje e skuadrave pa objektiva, Drenica dhe Drita takohen në Skenderaj – formacionet zyrtare

Përballje e skuadrave pa objektiva, Drenica dhe Drita takohen në Skenderaj – formacionet zyrtare

Drenica dhe Drita do të përballen në xhiron e fundit në kuadër të Albi Mall Superligës së Kosovës në futboll.

Reklama

Do të jetë një duel thuajse miqësorë, pasi dy skuadrat nuk janë në garë për asgjë.

Vendasit kanë rënë zyrtarisht nga Superliga dhe synojnë ta mbyllin këtë kampionat zhgënjyes me fitore.

Në anën tjetër Drita që e kishte titullin në dorë dhe e humbi atë, pozitën e dytë e ka të sigurt dhe kërkon të rikthehet te fitoret në kampionat.

Formacionet zyrtare:

Drenica: Kozi, Lushtaku, Bejta, Veliqi, Hussein, Thaqi, Dervishaj, Vojvoda, Abazi, Da Silva, Bintsouka.

Drita: Smakiqi, B.Krasniqi, Vitija, Agyare, Kryeziu, Broja, Baftiu, Jashari, Selmani, Ovouka, Tahiri.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Ndërkombëtare
Kalo në kategori