LAJMI I FUNDIT:

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola dëshiron që FIFA dhe UEFA të bashkohen për një zgjidhje më të mirë të orarit për zhvillimin e ndeshjeve, pasi përfundimisht ngritën trofeun e Ligës së Kampionëve.

Reklama

Ka qenë një pritje e gjatë që spanjolli të ngrinte sërish trofeun e lakmuar evropian me triumfin e tij të mëparshëm që erdhi me Barcelonën në vitin 2011.

“Ne jemi vërtet të lumtur” – deklaroi Guardiola fillimisht për Sky Sport. “Në fund mund të kishim dyfishuar rezultatin me (Phil). Kjo garë është e bukur. Ne fituam tripletëm, është një emocion unik. Jam shumë i lumtur”.

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt
Lexo po ashtu Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Më pas Pep Guardiola komplimentoi Simone Inzaghin dhe Interin: ” Urime Interit, ata janë një ekip i madh. Ata janë ekipi i dytë më i fortë në Evropë, kjo nuk është gjë e vogël. Futbolli italian është gjithmonë futboll italian”.

“Liga Premier ? Ka gjithmonë një tendencë për të folur keq për atë që jemi, por unë shoh gjëra te Interi, Napoli ose Milani që janë klubet më të mira. Ata nuk e hedhin topin përpara dhe më pas mbyllu mbrapa. Është shumë e vështirë ta ndalosh atë”.

“Sezoni i ri? Për momentin, nuk kam energji për të menduar për të. Është e pamundur. Të gjithë kemi nevojë për pushim. Sezoni është shumë i gjatë. Është e vështirë të fitosh këtë trofe”.

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve
Lexo po ashtu Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

“Shumica e këtyre djemve shkojnë me ekipet e tyre kombëtare për të luajtur një lojë, kështu që është tejet e vështirë, është një orar shumë i ngjeshur.

“UEFA-FIFA, mendoni pak. Hajde! Ata përfundojnë Ligën Premier, dy-tre javë më parë, pastaj pushimet dhe pastaj kthehen për shumë ndeshje?”.

“Këta djem do të kenë dy ose tre javë pushim dhe duhet të rifillojnë sezonin e ardhshëm”.

Kapiteni i Man Cityt, Gundogan: Ndeshja ishte 50/50, me fat që fituam ne
Lexo po ashtu Kapiteni i Man Cityt, Gundogan: Ndeshja ishte 50/50, me fat që fituam ne

“Ne kërkojmë dhe duhet të ketë një orar të ri – është shumë”, ka shtuar më tej Guardiola.

Manchester City fitoi për herë të parë trofeun e Ligës së Kampioëve, ndërsa u bë vetëm skuadra e dytë angleze që kompleton tripletën, pas Manchester United që e kishte arritur në sezonin 1998/99. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A

"Nuk kemi nevojë për sulmues, kemi Armando Brojën" - Pochettino beson shumë te ylli shqiptar

Premier League
Kalo në kategori