LAJMI I FUNDIT:

Kapiteni i Man Cityt, Gundogan: Ndeshja ishte 50/50, me fat që fituam ne

Kapiteni i Man Cityt, Gundogan: Ndeshja ishte 50/50, me fat që fituam ne

Kapiteni i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan pranon se finalja e Ligës së Kampionëve me Interin ishte 50/50 dhe ndihet me shumë fat që fituan 1-0.

Reklama

Pas një beteje të madhe, goli i Rodrit vendosi fituesin, edhe pse Nerazzurrët patën disa raste për të barazuar, me Federico Dimarcon dhe Romelu Lukakun.

“E pabesueshme. Vështirë për t’u shprehur me fjalë. Sot ne bëmë histori”.

“Ishte e vështirë për të dyja skuadrat. Nuk ishim në maksimumin tonë në pjesën e parë. Ne po hezitonim. E dinim se duhej të bënim më mirë në të dytën”.

“Ndoshta ishte një ndeshje 50/50. Ndihemi shumë me fat që ne ishte fitues”, ka thënë Gundogan për BT Sport.

Megjithatë, Gundogan mohon që presioni i të qenit favorit ka rënduar për Manchester Cityn.

“E dinim që të gjithë po flisnin për tripletë. Presioni ishte aty, por kjo skuadër është ndërtuar për të trajtuar presionin në mënyrën më të mirë të mundshme”, deklaroi gjermani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kosovë
FC Prishtina njofton për ndryshimet e bërë në kryesi të klubit dhe kush i bleu aksionet e Remzi Ejupit dhe të tjerëve

FC Prishtina njofton për ndryshimet e bërë në kryesi të klubit dhe kush i bleu aksionet e Remzi Ejupit dhe të tjerëve

Superliga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
Përfundon kuvendi i jashtëzakonshëm i FC Prishtinës - Rrahman Haradini blenë thuajse të gjitha aksionet, Remzi Ejupi largohet nga klubi

Përfundon kuvendi i jashtëzakonshëm i FC Prishtinës - Rrahman Haradini blenë thuajse të gjitha aksionet, Remzi Ejupi largohet nga klubi

Superliga
I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

Ligat tjera
Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori