LAJMI I FUNDIT:

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Jack Grealish shkaktoi një vërshim emocionesh në intervistën e tij pas ndeshjes pasi Manchester City mundi Interin për të fituar Ligën e Kampionëve të herë të parë të shtunën.

Reklama

Anësori i Citizens mezi mbushej frymë ndërsa shpërtheu në lot ndërsa lavdëroi Pep Guardiolën dhe përshkruante rolin e tij në një triumf historik të trefishtë.

Ai i tha BT Sport: “Kjo është ajo për të cilën punoni gjithë jetën tuaj, apo jo? Unë jam shumë i lumtur. Kam luajtur kaq keq sot. Sinqerisht, isha i tmerrshëm, por nuk më intereson”.

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën
Lexo po ashtu Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

“Të fitosh tripletën me këtë grup lojtarësh është kaq e veçantë. Kushdo që më njeh e di se sa person familjar jam dhe sa shumë e dua futbollin dhe gjëra të tjera”.

“Kjo është ajo që kam punuar për gjithë jetën time”.

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes
Lexo po ashtu Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

“Ju mendoni për të gjithë njerëzit që ju kanë ndihmuar gjatë rrugës dhe vetëm duke parë familjen time atje në turmë më bën emocional”, ka shtuar më tej anglezi.

Manchester City e kompletoi tripletën, pas Ligës Premier dhe FA Cup-ës, duke u bërë skuadrag e dytë angleze që e fiton, pas Manchester United që e kishte arritur në vitin 1998/99. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kosovë
Formacionet zyrtare, Viktoria Plzen – Ballkani: Daja me disa ndryshime

Formacionet zyrtare, Viktoria Plzen – Ballkani: Daja me disa ndryshime

Ligat tjera
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

Ligat tjera
Kalo në kategori