LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Manchester City e ka fituar për herë të parë në histori të tyre Ligën e Kampionëve, pasi në finale e mposhti Interin me rezultat 1-0

Reklama

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Rodri në mesin e pjesës së dytë.

Por lojtari më i mirë në ndeshje ishte Ederson me notën 8.1, fal disa pritjeve të jashtëzakonshme në fundin e përballjes.

Pas tij ishte spanjolli Rodri me notën 7.9, ndërsa lartë u vlerësuan edhe Ruben Dias (7.6) dhe Manuel Akanji (7.3).

Te Interi më i mirë në fushë ishte Francesco Acerbi me notën 7.0.

Më të dobëtit në fushë ishin Hakan Calhanoglu (6.3) dhe Matteo Darmian (6.4),

Notat e lojtarëve të Man Cityt dhe Interit

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kosovë
Formacionet zyrtare, Viktoria Plzen – Ballkani: Daja me disa ndryshime

Formacionet zyrtare, Viktoria Plzen – Ballkani: Daja me disa ndryshime

Ligat tjera
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

Ligat tjera
Kalo në kategori