LAJMI I FUNDIT:

Pep Guardiola jep një deklaratë emocionuese për largimin e Klopp nga Liverpooli

Pep Guardiola jep një deklaratë emocionuese për largimin e Klopp nga Liverpooli

Jurgen Klopp ka konfirmuar se do të largohet nga Liverpooli në fund të sezonit 2023/24.

Trajneri gjerman do të largohet nga Liverpooli pas nëntë viteve qëndrim në Anfield.


Por jo vetëm fansat e Liverpoolit kanë mbetur të mërzitur me vendimin e gjermanit për t’i dhënë fund aventurës së tij te gjiganti anglez.

Edhe rivali i tij më i madh, Pep Guardiola është mërzitur me largimin e Klopp dhe tekniku spanjoll ka dhënë një deklaratë emocionuese pas fitores në Kupën FA ndaj Tottenham Hotspurs.

Pep Guardiola jep dy arsye pse Jurgen Klopp është kundërshtari i tij më i vështirë ndonjëherë
Lexo po ashtu Pep Guardiola jep dy arsye pse Jurgen Klopp është kundërshtari i tij më i vështirë ndonjëherë

“Me largimin e Klopp tani do të fle më i qetë… Ditët përpara ndeshjeve me Liverpoolin, kanë qenë një makth i vërtetë. U trondita nga lajmi, e ndjej sikur do të humbë edhe një pjesë e Manchester Cityt”.

“Pasi nuk mund ta përcaktojmë periudhën tonë këtu pa të dhe Liverpoolin”, deklaroi trajneri spanjoll për largimin e Klopp.

Respekti reciprok mes Guardiolës dhe teknikut gjerman të The Reds, ka mbizotëruar gjithmonë, teksa Manchester City-Liverpool është prej vitesh një ndër ndeshjet më të forta dhe spektakolare në Angli dhe jo vetëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori