LAJMI I FUNDIT:

Pep Guardiola duket se e ka këshilluar Joan Laportan se kush duhet të zëvendësojë Xavin te Barcelona

Pep Guardiola duket se e ka këshilluar Joan Laportan se kush duhet të zëvendësojë Xavin te Barcelona

Barcelona po vazhdon të kërkojë zëvendësimin e Xavit, i cili do të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa timonieri i ri është reduktuar në dy emra – Roberto De Zerbi dhe Hansi Flick.

Sipas gazetarit Xavi Valls, trajneri legjendar Pep Guardiola e ka këshilluar presidentin e Barcelonës, Joan Laporta, që të përqendrohet te De Zerbi.


Arsyeja e Pep kufizohet me ideologjinë e futbollit të De Zerbit, e cila pasqyron ADN-në e Barcelonës.

Trajneri italian është vlerësuar për aftësinë e tij për të zhvilluar talentet ku me Brighton ka futur emra si Evan Ferguson, Julio Enciso, Moises Caicedo, Jack Hinshelëood.

Laporta tani më është tashmë i dashuruar me De Zerbin dhe e ka parë ekipin e tij disa herë edhe pse Brighton nuk ia doli aq mirë kur i pari i Barcelonës ishte duke e shikuar.

Ndryshe nga Flick, i cili është në dispozicion falas, Barça do të duhet të paguajë prej rreth 15 milionë eurosh për të marrë De Zerbin në verë edhe pse ai mund të arrijë marrëveshje me klubin që të largohej falas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori