Pellegrini për Klopp: Është mësuar të fitojë me gola nga pozitat jashtë loje

Manuel Pellegrini dhe Jurgen Klopp (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Trajneri i West Ham Unitedit, Manuel Pellegrini ka thumbuar tërthorazi homologun e Liverpoolit, Jurgen Klopp.

Ndeshja e mbrëmshme e zhvilluar në Londër mes këtyre dyja ekipeve përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

James Milner ishte në pozitë jashtë loje kur morri një pasim nga Adam Lallana, i cili aksion më pas përfundoi me gol të Saido Manes.

Javier Hernandez, Van Dijk, Keita dhe Fabinho (Photo by Richard Heathcote/Getty Images)

Kiliani pohoi se e njëjta gjë i kishte ndodhur kur ishte trajner i Malgas, kur gjermani ishte trajneri i Borussia Dortmundit.

“Klopp është mësuar të triumfoj me gola të jashtë loje. Ai më mundi sa ishte pjesë e Malagës përmes një goli shtatë metra në pozitë jashtë loje. Kështu që nuk mund të ankohet për asgjë”, ka thënë Pellegrini duke kujtuar ndeshjen e vitit 2013 në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Lexo po ashtu Klopp: Gjyqtarët e kishin kuptuar në pjesën e dytë se goli jonë ishte pozitë jashtë loje

“Ata shënuan një gol ku ishte lojtari një metër në “offside”. Edhe në minutën e fundit të ndeshjes me Origin, përsëri një metër në pozitë jashtë loje”, pohoi ai.

Ndryshe, Liverpooli si lider tashmë ka vetëm tri pikë më tepër se vendi i dytë në renditjen tabelore Manchester City. /Telegrafi/

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve