Peja fiton derbin ndaj Trepçës – vazhdon pa humbje

Peja e ka fituar derbin e xhiros së tretë në Superligën e Kosovës.

Me një rrjedhë maratonike të minutazhit, pasi gjyqtarët vendosën dy herë për përjashtimin e publikut, Peja triumfoi në fund me shifrat 92-80.

Ekipi vendas fitoi dy periodat e para (27-16, 18-16), duke mbyllur pjesën e parë me rezultat 45-32, derisa edhe çereku i tretë i takoi ekipit verdhezi, por më ngushtë (25-24).

Në periodën e fundit nuk pati ndonjë befasi me Trepçën që e fitoi minimalisht (22-24), derisa në fund pejanët iu gëzuan fitores.

Jay Jay Chandler sonte ishte i pandalshëm te Peja dhe bëri performancën e sezonit me plotë 39 pikë e pikë dyshifrore realizuan edhe Jacob Calloway me 13 dhe Arian Qallaku me 11 sosh.

Te Trepça ishin të pamjaftueshëm për fitore, Kevin Bracy-Davis me 28 pikë e Mikaile Tmushiq me 19 sosh.

Pas tri xhirove, Peja mbetet ekipi i parë në tabelë me 3 fitore nga 3 ndeshje, derisa Trepça ka 2 fitore e 1 humbje.

Në vikend, Peja i shkon Yllit e Trepça e pret Vëllaznimin./Asisti/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur