Barcelona po konsideron një lëvizje për mbrojtësin qendror brazilian, Rodrigo Caio, i cili tashmë është raportuar se ka pasur një test mjekësor.

Sipas mediumit spanjoll Diario Sport, lojtari i është nënshtruar testeve mjekësore në Sao Paulo, i mbikëqyrur nga mjekët e klubit të Barcelonës.

Caio ka kaluar të gjithë karrierën e tij profesionale në klubin e tij të lindjes, duke bërë 277 paraqitje në ekipin e parë dhe ai ka fituar katër paraqitje për ekipin kombëtar të Brazilit.

Formacioni me lojtarët më të mirë që luajnë jashtë Evropës Formacioni me lojtarët më të mirë që luajnë jashtë Evropës

Mbrojtësi ka operuar më parë ligamentin e tij të kryqëzuar dhe ka pësuar disa lëndime të vogla muskulore gjatë viteve, duke e bërë atë të humbasë Kupën e Botës 2018.

Caio me fanellën e Brazilit

Në të vërtetë, në verën e vitit 2015 është raportuar se mbrojtësi kishte nënshkruar me Valencian në një marrëveshje prej 12.5 milionë euro, por është raportuar se ai dështoi dy teste mjekësore dhe marrëveshja dështoi.

Përfaqësuesi i lojtarit, Nick Arcuri, i ka thënë mediumit Globoesporte se marrëveshja nuk është mbyllur ende, por ka lënë në dijeni interesin e Barcelonës.

Jo vetëm Cahill, Milani interesohet edhe për Baillyn dhe Caion Jo vetëm Cahill, Milani interesohet edhe për Baillyn dhe Caion

Edhe Atletico Madridi ka qenë i lidhur më parë me lojtarin, por thuhet se beteja është fituar tashmë nga katalunasit.

Nuk është e qartë nëse interesi i Blaugranëve ka përfunduar pas marrëveshjes së huazimit të mbrojtësit të Valencias, Jeison Murillo, por mediumi spanjoll raporton për një goditje të dyfishtë nga klubi nga Camp Nou. /Telegrafi/