LAJMI I FUNDIT:

Pas këtij veprimi, a mund të quhet Mudryk lojtar i Arsenalit?

Pas këtij veprimi, a mund të quhet Mudryk lojtar i Arsenalit?

Mykhaylo Mudryk është duke e kërkuar me ngulm kalimin te Arsenali dhe tashmë e ka dëshmuar me veprimin e fundit.

Reklama

Lojtari ka shtuar më shumë zërat për kalimin në Emirates, pasi ka shpërndarë një foto që ka të bëjë me Topçinjtë në Instagramin e tij.

Arsenali po luante kundër West Hamit në shtëpi mbrëmë, ndërsa Mudryk ishte duke e shikuar ndeshjen.

Ai postoi një foto në llogarinë e tij në Instagram, kur rezultati i ndeshjes ishte 2-1, e që kjo është bërë menjëherë virale në Twitter.

Arsenali ka dërguar tashmë ofertë zyrtare deri në 60 milionë euro për të te Shakhtar Donetsk, mirëpo është refuzuar.

Klubi ukrainas i ka bërë me dije The Gunners se duhet të ofrojnë 100 milionë euro nëse i duan  shërbimet e tij. /Telegrafi/