LAJMI I FUNDIT:

Pas 11 vitesh, një titull, një FA Cup – Kasper Schmeichel lë Leicesterin për të kaluar te Nice

Pas 11 vitesh, një titull, një FA Cup – Kasper Schmeichel lë Leicesterin për të kaluar te Nice

Kasper Schmeichel ka përfunduar transferimin e befasishëm te Nice nga Leicester.

Leicester City ka qenë vet e para që e ka konfirmuar largimin e portierit pas më shumë se një dekade.

“Pas 11 vitesh me Leicesterin, Kasper Schmeichel i është bashkuar Nice, duke i dhënë fund aventurës së tij të pabesueshme me Dhelprat”, shkruan klubi anglez.

Schmeichel, djali i legjendës së Manchester United, Peter, ka nënshkruar një kontratë trevjeçare me skuadrën franceze.

Portieri danez iu bashkua Leicesterit në vitin 2011 pas një sezoni te Leeds United.

Dhe që atëherë ai është bërë një legjendë e klubit, me 478 paraqitje, duke ndihmuar klubin të fitonte titullin e Ligës Premier në vitin 2016.

Danezi ishte zv/kapiten i asaj skuadre dhe më pas mori shiritin në krah pasi Ëes Morgan u tërhoq, duke vazhduar të fitonte FA Cup FA në vitin 2021. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

La Liga
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

Premier League
Barcelona synon të ofrojë kartonin e një lojtari për të kompletuar transferimin e mesfushorit të Evertonit

Barcelona synon të ofrojë kartonin e një lojtari për të kompletuar transferimin e mesfushorit të Evertonit

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Kalo në kategori