LAJMI I FUNDIT:

Parashikimi i ‘çmendur’ i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i ‘çmendur’ i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në fundin e sezonit 2023/24 në Ligën Premier dhe gara po bëhet shumë e nxehtë si për titullin, ashtu edhe për Evropën dhe mbijetesën.

Javë më parë Jose Mourinho dha një parashikim që u bë viral se cila skuadër do të shpallet kampion, kur në garë janë Manchester City, Arsenal dhe Liverpooli.


Në fillim të këtij viti, kur ai ishte i ftuar në The Obi One Podcast me ish-futbollistin John Obi Mikel , Mourinhos iu kërkua të zgjidhte fituesin e titullit, derisa ai e përjashtoi totalisht Arsenalin nga fitimi i titullit, duke mos i lënë shanse as një përqind.

Pas humbjeve të Arsenalit dhe Liverpoolit - super kompjuteri i "Opta" ndryshon shanset për fituesin e Ligës Premier
Lexo po ashtu Pas humbjeve të Arsenalit dhe Liverpoolit - super kompjuteri i "Opta" ndryshon shanset për fituesin e Ligës Premier

Kush e fiton titullin në Ligën Premier? “Man City 51 për qind dhe Liverpool 49 për qind.”

Kur u pyet për Arsenalin ai thjesht tha: “Jo”, me reagimin e Mourinhos që u bë viral në rrjetet sociale.

Gjatë fundjavës, Arsenali dhe Liverpool , të cilët kryesonin Ligën Premier me pikë të barabarta humbën para adhuruesve të vet nga Aston Villa respektivisht Crystal Palace dhe këtë e shfrytëzoi Manchester City që fitoi 501 ndaj Luton dhe ka marrë kreun.

Me gjashtë ndeshje të mbetura, City tani kryeson tabelën me 73 pikë, duke lënë dy pikë prapa Arsenalin dhe Liverpoolin. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori