I pandalshmi Berisha, dy gola të tjerë në Australi (Video)

Sulmuesi kosovar, Besart Berisha ka vazhduar me formë të jashtëzakonshme në Australi.

Prishtinasi ka qenë edhe njëherë vendimtar për skuadrën e tij Melbourne Victory.

Victory arriti një fitore të rëndësishme në udhëtim 3-0 ndaj Central Coast, ndërsa Berisha realizoi dy gola.

30-vjeçari fillimisht shënoi në minutën e 25-të të ndeshjes, pas asistimit nga maqedonasi Georgievski.

Ndërkohë golin e dytë personal në këtë takim dhe të tretin për ekipin e tij, Berisha e shënoi në minutën e 91-të pasi kaloi edhe portierin vendas.

Me këto tri pikë, Victory vazhdon të mbetet në pozitën e dytë në tabelë me 39 pikë të tubuara, tetë më pak se lideri Sydney.

Dy golat e sotëm, e mbajnë Berishën në pozitën e parë të golashënuesve me 15 gola deri më tani. /Telegrafi/

“Salah është lojtari më egoist që kam parë ndonjëherë”, legjenda e Liverpoolit godet egjiptianin

Ten Hag zbulon emrin e superyllit që Man Utd nuk arriti ta nënshkruajë në verë

Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Liga e Evropës
Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe