‘X Factor’ është një nga spektaklet më të mëdha të talentëve në botë. Ai më i famshmi është në Angli.

Reklama

Juria e këtij spektakli përbëhet nga Sharon Osbourne, Nicole Scherzinger e Louis Walsh, transmeton Koha.net.

Sipas mediave angleze më e paguara është Shcherzinger që merr 1.8 milion funte (2.28 milionë euro), pas saj vjen Osbourne me 1.7 milion funte (2.15 milionë euro) dhe Louis Walsh në fund me një milion funte (1.27 milionë euro).

Ndërsa, Simon Cowell që drejton këtë spektakël thuhet të ketë pagë marramendëse që kap vlerën mbi pesë milionë funte (6.3 milionë euro).

Kujtojmë që këngëtarja e njohur, Nicole Scherzinger, zuri vendin e Rita Orës në jurinë e spektaklit britanik, pasi këngëtarja shqiptare u largua. Ish-anëtarja e “Pussycat Dolls” ishte pjesë e jurisë edhe në vitin 2012.

Reklama