LAJMI I FUNDIT:

P Diddy paditet nga një grua e katërt me pretendimet se u përdhunua nga reperi dhe dy miq të tij

P Diddy paditet nga një grua e katërt me pretendimet se u përdhunua nga reperi dhe dy miq të tij

Një viktimë e katërt e supozuar e Sean ‘ Diddy ‘ Combs ka akuzuar reperin dhe miqtë e tij për përdhunimin brutal të saj kur ajo ishte 17 vjeç.

Jane Doe pretendon në një padi të re tronditëse se reperi 54-vjeçar e çoi atë në studion e tij në New York në vitin 2003 dhe e detyroi atë të konsumonte ‘sasi të bollshme droge dhe alkooli’.

Më pas, ai dhe dy shokët me radhë e përdhunuan me dhunë adoleshenten, ndërsa ajo hynte dhe dilte nga vetëdija, duke e lënë atë në aq shumë dhimbje saqë mezi qëndronte në këmbë ose mbante mend se si arriti në shtëpi, thuhet në padi, shkruan DailyMail.

Diddy bëri menjëherë një postim në Twitter duke mohuar akuzën dhe duke thënë se të gjitha akuzat e bëra kundër tij ditëve të fundit janë nga njerëzit që ‘kërkojnë pata’.

Akuzuesja anonime, tani në fund të 30-tave, ka mbështetur pretendimet e saj me një foto ku shihet e ulur në prehrin e këngëtarit “I’ll Be Missing You” në studion e tij në Manhattan.

Me detaje rrëqethëse, ajo përshkruan se si reperi kërkoi që ajo t’i shtrëngonte majat e gjoksit të tij gjatë aktit – më pas u ul në një karrige për ta parë atë duke u përdhunuar nga bashkëpunëtorët e tij.

Ajo thotë se vuajti në heshtje për 20 vjet derisa këngëtarja R&B, Cassie, paditi Combs, ish-mentorin dhe ish-të dashurin e saj, për dyshimin se e kishte nënshtruar atë ndaj rrahjeve të egra, orgjive të hoteleve me drogë dhe përdhunimit.

Combs mohoi pretendimet në atë rast dhe të dy palët arritën një marrëveshje jashtë gjykatës 24 orë pasi padia u bë publike muajin e kaluar.

Të mërkurën ai postoi një deklaratë të re në Twitter nën titullin “Mjaft është mjaft”.

“Për dy javët e fundit kam ndenjur në heshtje dhe kam parë njerëzit që përpiqen të njollosin karakterin tim, të shkatërrojnë reputacionin tim dhe trashëgiminë time”, shkroi ai.

“Akuza të neveritshme janë bërë kundër meje nga individë që kërkojnë një pagesë të shpejtë. Më lejoni të jem absolutisht i qartë: nuk kam bërë asnjë nga gjërat e tmerrshme që pretendohen. Unë do të luftoj për emrin tim, familjen time dhe për të vërtetën”, tha ai.

Ankesa prej 14 faqesh, e depozituar të mërkurën në gjykatën federale të New Yorkut, fillon me një paralajmërim me shkronja të kuqe të theksuara përpara se të detajojë se si nxënësja e klasës së 11-të u dhunua nga Combs, shoku i tij i ngushtë Harve Pierre dhe një mashkull i tretë i paidentifikuar.

Akuzuesja thotë se ajo u takua me Pierre, ish-presidentin e “Bad Boy Records” të Combs dhe të pandehurin misterioz në një sallë pritjeje në Detroit ku, sipas padisë, reperi kishte lidhje me “Black Mafia Family (BMA)”, një trafik droge dhe organizata për pastrim parash.

Pierre, i pandehuri misterioz dhe njeriu i tretë dyshohet se e çuan vajzën në një aeroport në Pontiac, Michigan, ku një avion privat po priste për t’i fluturuar në aeroportin Teterboro të New Jersey.

Kur artisti u largua nga Combs i kërkoi viktimës së supozuar që t’i ulej në prehër për një foto përpara se të tre të pandehurit “të fillonin t’i jepnin Doe –17 vjeç në atë kohë – sasi të bollshme droge dhe alkooli”.

“Me kalimin e natës, 17-vjeçarja Doe bëhej gjithnjë e më e dehur, përfundimisht deri në atë pikë sa nuk mund të kishte pranuar të bënte seks me dikë, aq më pak me tre prej tyre”.

“Sulmi filloi me Combs që e çoi vajzën në një banjë ku dyshohet se i hoqi të brendshmet dhe e përdhunoi mbi lavaman. “Doe nuk pranoi të bënte seks me Combs, por ai vazhdoi”, thotë padia.

Të gjitha lajmet nga P. Diddy
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga P. Diddy

“Në këtë pikë, Doe po hynte dhe po dilte nga vetëdija për shkak të drogës dhe alkoolit që i ishte dhënë nga të pandehurit. Kujtesa e saj e radhës ishte të shikonte në pasqyrë sipër lavamanit për të zbuluar se sulmuesi i tretë kishte zëvendësuar Combs dhe po e përdhunonte. Combs po shikonte sulmuesin e tretë që sulmonte seksualisht Doe nga një karrige jashtë banjës”, shton padia.

Më pas Pierre mori radhën e tij, sipas viktimës, duke e përdhunuar dhe detyruar atë të kryente seks oral.

Gruaja pretendon se mezi qëndronte në këmbë dhe duhej ndihmuar të dilte nga ndërtesa përpara se të hipte në një aeroplan për në Michigan.

“Ajo e ka shumë të kufizuar kujtesën e transportit të saj në shtëpi, dhe kujton vetëm se ishte në makinën e saj herët në mëngjes. Të brendshmet i mungonin”, thuhet tutje.

Viktima pohon se ajo ishte e turpëruar dhe kishte shqetësim emocional për dy dekada, por kishte frikë të fliste hapur në rast se do t’i nënshtrohej sharjeve dhe hakmarrjes.

Qëndrimi i saj ndryshoi kur Cassie, emri i vërtetë Cassandra Ventura, paditi Combs për përdhunim më 16 nëntor, duke pretenduar se ai e kishte abuzuar me të, e kishte droguar dhe e filmonte duke bërë seks me meshkuj ndërsa ata ishin në lidhje me të nga viti 2005 dhe 2019.

Ndërsa çështja u zgjidh shpejt dhe u hodh poshtë, ajo shkaktoi një mori padish të ngjashme që synonin reperin, rrethin e tij dhe perandorinë e tij të biznesit miliarda dollarëshe. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Luiz Ejlli i bën dhuratë Kiarës një veturë - zbulon targat e veçanta

Luiz Ejlli i bën dhuratë Kiarës një veturë - zbulon targat e veçanta

Magazina
Gruaja e Paul Pogbas reagon pas dënimit të futbollistit për 'doping'

Gruaja e Paul Pogbas reagon pas dënimit të futbollistit për 'doping'

Magazina
Rita Ora flet për ankthin dhe betejën me shëndetin mendor: Është shumë e vështirë në këtë industri

Rita Ora flet për ankthin dhe betejën me shëndetin mendor: Është shumë e vështirë në këtë industri

Magazina
E pazakontë në Big Brother VIP Albania: Erjola përgatit hallvën e

E pazakontë në Big Brother VIP Albania: Erjola përgatit hallvën e "vdekjes" për çiftin Ilnisa-Meriton

Magazina
U spekulua shumë për vendndodhjen e saj, Princi William thyen më në fund heshtjen për bashkëshorten e tij Kate Middleton

U spekulua shumë për vendndodhjen e saj, Princi William thyen më në fund heshtjen për bashkëshorten e tij Kate Middleton

Magazina
Njeriu më i pasur në Indi, Mukesh Ambani po marton djalin - Rihanna do të këndojë në dasmën milionëshe që zgjat tri ditë

Njeriu më i pasur në Indi, Mukesh Ambani po marton djalin - Rihanna do të këndojë në dasmën milionëshe që zgjat tri ditë

Magazina
Kalo në kategori