Nicolas Otamendi do të largohet nga Manchester City këtë verë pas pesë vitesh të kaluara në Etihad Stadium – njofton Star.

Futbollisti argjentinas nuk bënë pjesë në planet e Pep Guardiolas, prandaj duhet të gjejë skuadër tjetër në edicionin e ri.

Të gjitha lajmet nga Nicolas Otamendi Të gjitha lajmet nga Nicolas Otamendi

Pas lajmt për largimin e 31 vjeçarit janë vënë në alarm klubet, si West Ham United dhe Wolverhampton Wanderers, të cilët kanë shprehur interesim për lojtarin.

Në ndërkohë, është raportuar se edhe Juventusi është duke e monitoruar situarën e mbrojtësit.

Gjatë qëndrimit te City, Otamendi i ka fituar tri trofe të Kupës FA dhe një titull të Ligës Premier (2017/2018). /Telegrafi/