Orlando Bloom ka folur për herë të parë pasi ai dhe partnerja e tij, Katy Perry, u bënë prindër për herë të parë së bashku.

43 vjeçari mirëpriti vajzën Daisy Dove në muajin gusht, ndërsa së fundmi ka folur për atë se kujt i ngjan më shumë, nënës apo babait.

Ai ka qenë i ftuar në një lidhje direkte në emisionin “The Ellen DeGeneres Show”, ku ka folur më shumë rreth kësaj pjese.

“Ajo është pak si unë i vogël, pak sikur nëna ime dhe pak si Katy”, tha Orlando.

DeGeneres kishte parë një fotografi të foshnjës dhe theksoi se për nga sytë ajo i ngjan më shumë Katy.

“Po, sytë i ka si të saj”, shtoi aktori. “Ishte qesharake se kur erdhi në jetë për herë të parë, isha si ‘oh është si unë’ dhe pastaj pashë që ka sytë blu is Katy”, gjë që është perfekt”.

Katy Perry dhe Orlando Bloom 'planifikojnë të rrisin fëmijën e tyre të porsalindur’, Daisy në Mbretërinë e Bashkuar Katy Perry dhe Orlando Bloom 'planifikojnë të rrisin fëmijën e tyre të porsalindur’, Daisy në Mbretërinë e Bashkuar

Ylli më pas vazhdoi se Daisy e vogël ka ngjashmëri edhe me të ëmën e tij.

View this post on Instagram

Posted @withregram • @unicef Welcome to the world, Daisy Dove Bloom! We are honoured to introduce Goodwill Ambassadors @KatyPerry and @OrlandoBloom’s new bundle of joy.⠀ ⠀ “We are floating with love and wonder from the safe and healthy arrival of our daughter,” Katy and Orlando told us.⠀ ⠀ “But we know we’re the lucky ones and not everyone can have a birthing experience as peaceful as ours was. Communities around the world are still experiencing a shortage of healthcare workers and every eleven seconds a pregnant woman or newborn dies, mostly from preventable causes. Since COVID-19 many more newborn lives are at risk because of the increased lack of access to water, soap, vaccines and medicines that prevent diseases. As parents to a newborn, this breaks our hearts, as we empathize with struggling parents now more than ever.⠀ ⠀ “As UNICEF Goodwill Ambassadors, we know UNICEF is there, on the ground, doing whatever it takes to make sure every expecting mother has access to a trained health worker and access to quality healthcare. In celebration of the heart we know our daughter already has, we have set up a donation page to celebrate DDB’s arrival. By supporting them, you are supporting a safe start to life and reimagining a healthier world for every child. We hope your ♥️ can bloom with generosity.⠀ ⠀ Gratefully-⠀ ⠀ Katy & Orlando.”⠀ ⠀ Please tap the link in our bio to support the most precious gift: a healthy child.

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on Aug 27, 2020 at 12:31am PDT

Bloom gjithashtu zbuloi se vajza e tij është një foshnje relativisht e butë dhe fle gjatë gjithë natës.

“Është gjithmonë një proces, e dini se si ndodh kur vjen një foshnje në jetë, por ajo është në gjumë gjatë tërë kohës”, theksoi ndër tjerash akori i “Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl”. /Telegrafi/