Real Madridi ka afat deri më 5 tetor që ta zvogëlojë skuadrën. Los Blancos planifikojnë të grumbullojnë rreth 150 milionë euro me shitjet këtë verë, për të siguruar fonde për të ardhmen e klubit.

Deri më tash, shitjet e Achraf Hakimi, Oscar Rodriguez, Javi Sanchez e James Rodriguez, si edhe huazimet e futbollistëve, si Jesus Vallejo, Dani Ceballos, Reinier Jesus, Brahim Diaz e Takefusa Kubo, i kanë sjellë të hyra prej 110 milionë euro klubit mbretëror.

Kur ka mbetur më pak se një muaj deri në mbylljen e afatit kalimtar, klubi i ka vënë vetës objektiv për largimin e katër lojtarëve të tjerë.

Gareth Bale

Reklama

(Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Kokëçarja më e madhe e Zinedine Zidane. Uellsiani ka edhe dy vite në kontratën e tij, ndërsa Reali dëshiron ta largojë nga lista e pagave sa më shpejt. Por, e ka të vështirë të gjejë klub për transferimin e tij.

Reklama

Mariano Diaz

(Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Madrid arriti marrëveshje për ta huazuar te Benfica, por lojtari refuzoi të shkonte. 27-vjeçari ka edhe tri vite në kontratën e tij dhe përfiton 4.5 milionë euro në vit në Santiago Bernabeu.

Sergio Reguilon

(Foto: Ina Fassbender/Pool via Getty Images/Guliver)

Mbrojtësi i majtë u kthye te Los Blancos nga huazimi te Sevilla, ndërsa klube, si Manchester United, Tottenham, Juventus e Inter, janë në kërkim të shërbimeve të tij.

Borja Mayoral

Reklama

(Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Pas kthimit nga Levante, transferimi te Lazio ishte shumë pranë para disa javësh, ndërsa tash favorit është Valencia. Në ndërkohë, interesim ka shprehur edhe Marseille.

/Telegrafi/