LAJMI I FUNDIT:

Omerbasic, MVP e javës së shtatë në Superligën e Femrave

Omerbasic, MVP e javës së shtatë në Superligën e Femrave
(Foto: basketbolli.com)

Në xhiron e shtatë në Superligën e Femrave, skuadrat favorite shënuan fitore.

Reklama

Kampionia Penza mundi bindshëm Vëllaznimin, ku u më e mira ishte Leila Omerbasic me 42 pikë, 11 kërcime dhe tri asistime, duke qenë më e mira e kësaj jave, ndërsa ajo u ndihmua nga Antoinette Thompson me 23 pikë, shtatë kërcime dhe nëntë asistime.

Bashkimi regjistroi fitoren e shtatë radhazi në elitë, duke qenë skuadra e vetme pa humbje, ku mposhti United Basketball, ndërsa më e dalluara ishte Aulona Muhadri me 16 pikë, 11 kërcime dhe tri asistime.

Prishtina mundi Trepçën, ku më të dalluarat te prishtinaset ishin Sarah Mgbeike me 14 pikë, tetë kërcime e pesë asistime dhe Bh’rea Griffin me 18 pikë, katër kërcime dhe gjashtë asistime.

(Foto: basketbolli.com)

Top 5

Leila Omerbasic (Penza) 42 pikë, 11 kërcime, 3 asistime

Antoinette Thompson (Penza) 23 pikë, 7 kërcime, 9 asistime

Aulona Muhadri (Bashkimi) 16 pikë, 11 kërcime, 3 asistime

Sarah Mgbeike (Prishtina) 14 pikë, 8 kërcime, 5 asistime

Bh’rea Griffin (Prishtina) 18 pikë, 4 kërcime, 6 asistime


Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori