Olympiacos 0-1 Arsenal – Notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

Olympiacos - Arsenal (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Arsenali ka marr një fitore të madhe në udhëtim te Olympiacopsi me rezultat 1-0 në ndeshjen e parë të vlefshme për 1/16-tën e Ligës së Evropës.

Ekipi i Mikel Artetas ka bërë një hap para drejt kualifikimit në raundin tjetër pas fitores së madhe në udhëtimin e tyre në Greqi.

Goli i vetëm në këtë fitore të klubit londinez erdhi në minutën e 81-të dhe ishte Alexandre Lacazette, i cili shënoi pas asistimit të Bukayo Saka.

Arsenali drejt kualifikimit, fiton ndeshjen e parë te Olympiacosi
Lexo po ashtu Arsenali drejt kualifikimit, fiton ndeshjen e parë te Olympiacosi

Lojtari më i vlerësuar në këtë takim ishte mbrojtësi anësor, Saka, i cili u vlerësua me notë 8.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për Georgios Masouras që u notua me 6.0.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajtën dyshja shqiptare, Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka, të cilët patën paraqitje të mira duke u notuar me 7.9, respektivisht 6.7

Olympiacos:

Arsenal:

/Telegrafi/

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

"Ish-gjyqtari më i pasur në botë", është pronari i dy super bizneseve dhe ka pasuri neto më shumë se Mike Tyson

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Liverpooli përpilon listën zyrtare prej tre emrave për të zëvendësuar Kloppin pas largimit