LAJMI I FUNDIT:

Nuk ndalen lëvdatat për Agueron: Njëri nga më të mirët në botë

Nuk ndalen lëvdatat për Agueron: Njëri nga më të mirët në botë
Reklama

Nolito ka folur fjalët më të mira për bashkëlojtarin e tij te Manchester City, Sergio Aguero.

Pas cilësimit si lojtari i vetëm i klasit botëror në Ligën Premier nga Alan Shearer, tani është anësori sulmues i Spanjës, Nolito, i cili e ka cilësuar si një nga më të mirët në botë.


“Sergio Aguero është një prej sulmuesve më të mirë në botë”, ka thënë për mediat angleze bashkëlojtari i tij, Nolito.

Shearer: Ka vetëm një lojtar të klasit botëror në Ligën Premier (Video)
Lexo po ashtu Shearer: Ka vetëm një lojtar të klasit botëror në Ligën Premier (Video)

“Është krenari që të kesh atë në të njëjtin ekip”, përfundoi anësori sulmues spanjoll.

Ndryshe, Nolito u transferua këtë verë nga Celta Vigo, ndërsa ka luajtur në shumë ndeshje, ku ka pasur bashkëpunim në disa gola me argjentinasin. /Telegrafi/

nolito
Nolito dhe Aguero duke festuar një nga golat e shënuara në Ligën Premier

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori