LAJMI I FUNDIT:

Shearer: Ka vetëm një lojtar të klasit botëror në Ligën Premier (Video)

Shearer: Ka vetëm një lojtar të klasit botëror në Ligën Premier (Video)

Sipas legjendës angleze të futbollit, Alan Shearer, vetëm Sergio Aguero është futbollist i klasit botëror në Ligën Premier.

Deklaratat e ish-legjendës angleze të futbollit mund të mos iu pëlqejnë tifozëve të Manchester United, Liverpoolit, Arsenalit dhe Chelseat, por sipas tij, lojtari i vetëm i klasit botëror është sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero.


“Ai është lojtar i vërtetë i klasit botëror. Unë mendoj se ne e kemi vetëm atë në Ligën tonë Premier dhe ai është qendërsulmuesi më i mirë”, ka thënë Shearer për ‘Match of the Day’, transmeton Telegrafi.

Kur 10-shin e Messit e veshin të tjerët, Argjentina dështon
Lexo po ashtu Kur 10-shin e Messit e veshin të tjerët, Argjentina dështon

Ndërsa, ku u pyet përsëri nga moderatori, Gary Lineker, Shearer përsëri mbështeti pretendimin e tij.

“Kur ju shikoni të kaluarën e tij, i shikoni disa nga golat që ai mund të shënojë dhe golat që ai ka shënuar e shihni se ai është i klasit botëror”, përfundoi legjenda angleze. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori